Kedim Kustu!!!

Arkadaşlar merhaba. Az önce kedim her yere kustu şimdi de kardeşini yalıyor:)) Bugün ton balığı verdik ama 4 tane kediye sadece sadece 1 tane ton balığı koyduk yani o kadar mı kötü anlamadım. 4 ü de yedi ondan ama bir tek o kustu az önce. Benim bildiğim kedilere ton balığının bir zararı yok. Ton balığının tarihine baktım daha 2021 di. Ona alerjisi mi oldu anlayamadık. Fotoğrafını koyucam ton balığını kusmuş gibi geldi bize sanki çünkü çok belli ton balığı olduğu ama ben yine de sorayım dedim. Bir kaç gündür de biraz hasta gibi ama bilmiyoruz yarın veterinere götürücez. O kustuktan sonra anne kedi de kusucak gibi oldu böyle biraz öksürdü ama kusmadı. İnşallah bişeyi yoktur:(

5 CEVAP

aleyn

bu sindirim sorunları belli olmuyor, uzun sürebiliyor kedinin hassasiyetine göre yarın da gözlemleyin bence kusma devam eder ya da ishal olursa bi götürebilirsiniz.

ayrıca ton balıgı konserveleri kediler için çok yağlı, light olanlar da yine tuz olarak uygun değil o yuzden vermeseniz çok daha iyi olur.

aleyn

normal ton balığı konservesi ise yağ miktarının fazlalıgından dolayı ağır gelmiş olabilir.

ccamurr

Halsizlik be iştahsızlık olursa veteriner hekime danışın derim kedi kustuktan sonra normal yaşantısına geri söndüyse bir problem yok

Alina10

internette okumuştum ton balığının içindeki cıva miktarı kediler iin fazla ve zararlıymış

Tamam çok teşekkürler peki veterinere götürmeme gerek var mı???