Kedim Isırıyor

caliskancrn

kedim 3.5 aylık, durduk yere ısırıyor her zaman değil ama oyun için ısırıyor elimi çekince simirlenip daha çok ısırıyor
asla elime alıştırmadım hep oyuncaklarla oynatıyorum ama buna nasıl alıştı bilmiyorum
bu ısırma huyu nasıl geçecek? başlarda ısıran sonrasında geçen bunu yaşayan biri var mı her türlü bilgiye açığım
yani bir anda gelip ısırmaya başlıyor önce kızıyorum ama asla anlamıyor
elimi oyuncak olarak görmesin diye çekmediğimde de daha sert ısırıyor çekince atlayıp ısırıyor
oyuncaklara başta aldanıyordu ama artık çok bakmıyor sadece elim 🤦🏼‍♀️

4 CEVAP

Cennet29

Oyuncaklarla dikkatini dağıtın. Elinizi ısırmak istediği zaman hafif yüksek sesle ŞŞŞ diyin. Bağırıp çağırmayın. Her yaptığında ŞŞŞ diyin o hayır olduğunu zmaanla anlayacak. Sevdiği bi oyuncağı oltaya bağlayın minik peluş fare olabilir yada sevdiği herhangi bişey. Devamlı onlarla oynatıp enerjisini atmasını sağlayın şuan daha cok minik kediler kardeşleriyle birbirlerini tartaklayarak büyüdükleri için aynı şeyi sizede yapmaya çalışıyor derimiz keşke daha sağlam olsada oynasalar 😂😂😀 zamanla bu alışkanlığı unutacak merak etmeyin

Sezgek

Direkt veterinerimden aldığım tavsiyeyi söyleyeyim eğer sudan nefret eden bir kediyse boş bir sprey şişesine su koyun yapmasını istemediğiniz şeyi yaptığında sıkabilirsiniz ikincisi de hafifçe burnuna parmağınızla vurabilirsiniz ben yavruyken burnuna vurmayı çok kullandım ve elimle oynadığımda bile asla elimi ısırmaz çok hafif sevgi ısırması yapar ama canımı yakmaz hatta sırf oyun amaçlı boğuşuruz onda bile ısırmaz ama bu burnuna vurma dediğim olay böyle tüm gücünüzle değil hafifçe pıt pıt şeklinde ama dokunmada değil tabi artık onu siz ayarlayacaksınız ama çok etkili oldu bizim kızda zaten burna pıt yaptığınız an yaptığı hareketi bırakıyor yani bizim kız da öyle olmuştu en azından

caliskancrn

matatabi denedim ama onuda koparıp yediği için sürekli vermeyi çok istemiyorum

hellothere

benimki de 3-3 buçuk aylıkken çok ısırıyordu ellerimi ve ayak bileklerimi özellikle ve çekince sinirlenip daha çok ısırıyordu bu sürede oyun oynatmayı denedim düzenli olarak şu an 6 aylık oldu maalesef ki hala ısırıyor son günlerde hatta durup dururken saldırıyor yüzüme atlıyor 🫤 yetişkin olduğunda bu alışkanlığın bitmesini umuyorum