Kediye Emzik Verilir Mi

AhsenAise

iki kedi bulduk sokaktan ishalleri vardı tedavi ettik ,parazit uygulaması vs yapıldı , birini sahiplendirdik diğeri bizde kaldı
Bu minik şuan 4 aylık oldu inanılmaz bir emme huyu var
Araştırmalarım neticesinde biliyorum ki bu onun mutlu , huzurlu ,keyifli olduğunun bize yansıması,yalnız kulak mememizi emmeden uyumuyor,çocuklar ben eşim fark etmiyor mutlaka birimizin kullagini emecek , elbette bu durum rahatsız ediyor çocukları eşimi
Odadan çıkarırsak ağlıyor
İlkkez çok çaresiz hissetim
Bu minige emzik verilirmi ,emziği ısırıp koparirmi yahut severek emer ona alışır mi
Lütfen yardımcı olunuz
Şimdiden teşekkür ediyorum

5 CEVAP

Bence kedinin sağlığına zarar verebilir kediler için bineronlar var onlardan alın

Anne kediler yavrularını belirli bir süreden sonra sütten keserler çok erken bence ağzının yanması normal (emme araması) bazı sigara içenler dudak tiryakisi oluyoya yavru kedilerde öyle anneleri onları sütten kesmeden emmeyi bırakmazlar umarım anlatabilmişimdir

Poki

Emzik verirseniz onun devamını da isteyebilir ağız ve diş sağlığı için de yanlış bir hareket olabilir, ayrıca tehlikeli de olabilir dediğiniz gibi koparıp yutma olasılığından dolayı. eğer benim başıma gelseydi şöyle bir şey yapardım diye düşündüm; onun sevmeyeceği ama zarar da vermeyecek olan bir şeyi kulak mememe sürerdim mesela limon gibi. belki dilini uzatıp hemen geri bile çekilebilir, böyle böyle bir zaman sonra vazgeçirebilirsiniz belki. aklıma gelen tek şey bu, kokusundan da rahatsız olup zaten yaklaşmaz belki diye düşündüm, bir deneyebilirsiniz

AhsenAise

Zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

AhsenAise