Annesiz Yavru Kedi İshal

Yagmru

Sokakta bulundu annesi yok(4-5haftalik) ishaldi besledim 2 gun sonra ishali kesildi hemen sonraki gün tekrar ishal oldu ve cok az kan var ishalinde.Veterinere götürdüm. Reflor kullanayım mi diye sordum kullanabileceğimi söyledi ama hangi dozda kullanmam gerek bilmiyorum. Hangi dozda nasil kullanmalıyım? Ekstra onerileriniz var mi ne yapabilirim? Ishali icin önerebileceğiniz baska neler var? Teşekkürler.

3 CEVAP

Poki

Bir konuda yardım istiyorsunuz kullanabilirsin diyor ama ne şekilde kullanılacağını söylemiyor geçiştiriyor, ben anlamıyorum gerçekten bu insanları. En kısa sürede başka veterinere sorasanız çok daha iyi olur. Normalde antibiyotikler 0.5 çekilir yavrulara şırıngayla ve 12 saatte bir verilir ama bunun nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgim yok ve daha çok küçük bir kedi. Umarım hayvansever bir veterinere denk gelirsiniz ya da arkadaşlar buradan yardımcı olur, geçmiş olsun

Geçmiş olsun ben ishal olan yavru kedime bu formülü uyguladım iyileşti bir çay bardağına 1 çay kaşığı kuru maya üzerine biraz su sulandırmak için ve içirdim günde 3 defa 3 gün boyunca sıcak bir ortamda sıcak bir yatağı olmalı daha çabuk iyileşsir isterseniz deneyebilirsiniz inşallah sizin minikte iyileşir.

Yagmru

Cok sagolun arkadaslar, deneyeceğim. Ishalindeki kan baya azaldı gibi. Ishal sıklığı da bir önceki gune gore azaldı( ilk gun 5-6 idi bugun 3) kıvamda değişiklik olmasa da. Umarim toparlar🙏🏻