Tuvalet Eğitimini Nasıl Verebilirim?

Irmaakk

Merhaba, yaklaşık 3 aylık bir Golden Retrieverim var ve maalesef tuvaletini pede yapmaya bir türlü alıştıramadım bu miniği. Alıştırabilmek için nasıl bir yol izlemek gerekiyor neler yapmalıyım tam olarak? Bu şekilde önüne gelen her yere tuvaletini yapınca maalesef pek hoş olmuyor :')

3 CEVAP

Mivyayy

3 aylikken coktan ogrenmesi gerekirdi aslinda. Sokaktan mi sahiplendiniz yoksa annesi yaninda degil mi? Her yeri kazdiginda Kuma goturebilirsiniz bu sekilde bir kac gunde ogrenir zaten icgudusel bir davranis

Tuvaleti gelince patisi ile biryerleri kazmaya çalışır veya miyavlar daha sonra kumuna götürün ve kaldığı yere kum koyun biraz fazla ve derin olursa daha iyi olur

Irmaakk

Kendisi 3 aylık bir Golden Retriever yani minik bir köpüşş kedi değil :)