Yardım Edin....

Kedim çok normal ve enerjikti birden bire öğürmeye başladı ama kusmuyodu halsizleşti iyice dışarı çıktı tekrar geldi iyiydi suyun başından 10 dakika falan suyun başından ayrılmadı su içti ama tekrar öğürmeler başladı normalden daha yüksek sesle miyavlamaya başladı babam kapıya çıksın dedi meden oldu sizce neyi var kedimin?

8 CEVAP

kang14

Çok fazla sebebi var. Veterinere götürmeniz tek çare. Zehirlenmiş olabilir, böcek yemiş olabilir, böbrek ve idrar yolu tıkanıklıgı olabilir, kanlı ishal olabilir genclik hastalıgı olabilir,parazit olabilir, kılçık kemik ,yabancı cisim yutmuş olabilir falan

Jdjs

Dışkısını nasıl yeme içme

Poki

Hiçbir şey yememesi, sadece su içmesi hatta suyun başında bekleyip suya doğru bakıp öylece durması, bir süre sonra köpüklü kusma bile olabilir. Dışkısı ishal olabilir çünkü şu an dehidrasyon (sıvı kaybı) sorunu vardır diye düşünüyorum. yüksek ses miyavlama ağrı/acı çektiğinin göstergesi. Vakit kaybetmeden veterinere götürürmeniz gerekir, suyun başında bekleme beni korkutuyor gençlik hastalığı olan kedimde de bu durum vardı, umarım değildir umarım geçici bir şeydir. Buradan kötü bir şey söyleyip sizi üzmek istemiyorum ama ben de kedimi ilk götürdüğümde sadece kusma önleyici ve ağrı kesici yapıp göndermişlerdi ama sonradan başka veteriner bana gençlik hastalığı dedi. eğer öyle bir şeyse baştan bunu söyleyerek gidin ve mutlaka ateşini ölçüsünler çünkü böyle hastalıklarda genelde ateş normalden daha düşük çıkar. Bu anlattıklarımın hiçbir şey umarım olmaz ama bunlar bilgi olsun diye söylüyorum çok geçmiş olsun, umarım iyi haberle gelirsiniz.

Öğürmeleri sarı bir şekilde kusmaya dönüştü gece dışarı çıktı babam çimen yer zenginleşmiştir dedi benden uzaklaşmaya kaçmaya çalışıyor onu kucağıma aldığımda inmeye çalıştı ama hiç öyle yapmazdı önceden. Bağırmaları daha da arttı annem arka ayaklarıyla zar zor yürüyebildiğini söyledi baktım sallana sallana yürüyodu çok korkuyorum gerçekten o benim herşeyim

Kedinizde yeme içme sorunu varsa halsizse üstüne kusuyorsa veterinere götürmeniz gerekiyor.
Birçok sebep olabilir. Vakit kaybetmeden veterinere gitmeniz iyi olacaktır.

Mivyayy

Veterinere danistiniz mi? Onemli bir sey olabilir vakit kaybetmeden tedaviye baslamalisiniz

Nurcag

Çimen yiyince tüylerini kusuyorlar devam ederse veterinere goturun

Sizlerden yardkm istediğim gün üzüntümden yazamamıştım kedim kustuktan sonrs dışsrı çıktı bana gelmedi benden kldukça uzaklaşmaya çalıştı beni tırmalayarak benden kaçtı sonrada ortadan kayboldu günlerce onu aradık ama bulamadık muhtemelen öldü köyde yaşıyoruz iki buçuk yıl benimleydi sokak kedisiyken eve aldım muhtemelen uzaklara gidip bir yerlerde öldü çünkü evden uzaklaşmazdı hiç ve o artık yok en sadık dostum yok bir yanım boş yatağımda battaniyesi olmadan uyumazdı hâlâ daha saklıyorum battaniyssini hâlâ üstünde battaniyesi hâlâ yatağjmın köşesinde duruyo su kasesini bile kaldırmadım.... Onu çuk özledim....