Arkadaşlar Sabah Uyandığımda Bu Haldeydi. İshal Mi Olmuş Yoksa Kusmuş Mu Anlayamadım?

srgnl

Tuvaleti hemen ileride, ishal olup yetişememiş mi yoksa halıya mı kusmuş anlayamadım. Tüy yumakları da mevcut ama ishal olmuş gibi de duruyor. Biraz gözlemlemeli miyim yoksa hemen veterinere götüreyim mi.

8 CEVAP

aslihan_e

Kusma ya da kaka da olsa bağırsağındaki bir şey onu rahatsız etmiş. Bu nereden çıkarsa çıksın bağırsaklardan gelen bir görüntü. Artık tüy yumağı tıkanıklık yaptı da kustu mu yoksa bağırsaklarında bir şekilde rahatsızlık hissetti de oraya kaka mı yaptı bilemem. Son bir ay içinde parazit ilacı vermediyseniz verebilirsiniz. Düzenli malt kullanmıyorsanız kullanın veya sağlıklı yağlardan tüketmesine özen gösterin ama şuan değil, önce kaka yapmasını bekleyin ve ishal sorunu yoksa öyle yağlı ürünler verin.

Willy-Wonka

Kokladınız mı? Eğer dışkısıyla aynı kokuyorsa büyük ihtimalle dışkılamıştır ve kumun dışına yaptıysa mutlaka altında yatan bir sorun olabilir. Eğer dışkı kokmuyorsa çok fazla tüy yumağı görüyorum onu kusmuş olabilir

Tüy yumağı kusmuş

honeypie1

Dışkısı o. Tam anlamıyla ishal diyemem hafif bir yumuşama olmuş. Farklı yediği bir şey ya da soğuk bir şey rahatsız etmiş olabilir. Su tüketimini takip edin. Daha da sıvılaşırsa veterinere danışın.

srgnl

Sağlıklı yağlardan bahsettikleriniz neler? Bilmediğim için soruyorum daha sonrasında veterinerime de danışacağım..

aslihan_e

Balık yağları, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı mesela.

aslihan_e

Kediler bazen öyle kusarlar ki arkadaşlar, biliyorsunuzdur belki, kakaları ağızlarından çıkıyor, eğer sadece mideden gelen bir istifra değilse, bağırsaktakiler çıktıysa şekli de kakaya benzer, kokusu da, rengi de. O nedenle bakarak bu kesin kaka ya da kesin kusma diyemeyiz.

aslihan_e

Tabi bağırsaklar henüz görevini yerine getirmediyse kakaya benzemeden de kusabiliyorlar.