Kedim 1 Aylık Oldu Ama Hâlâ Mama Yemiyor

CalicoMia

Annesiz olan kedimiz 1 aylık oldu oynuyor koşuyor kumu yavaş yavaş öğreniyor ama hâlâ yaş mama da dahil yiyemiyor elimle yedirince yiyor kendisi yemiyor bu zamanla düzelir mi

4 CEVAP

Sezgek

Bir ay daha çok küçük sür tozuna devam edin ili aylıktan sonra çok daha rahat yemeye başlıyorlar mamaya alışmaz falan diye düşünmeyin yani bir ay gerçekten de çok ama çok erken mama alışması için annesiyle olsa annesi onu emzirecekti öyle düşünün sahiplendirme için bile iki ila üç ay diyorlar bunun en büyük nedeni de süt emmesi biraz sabırlı olun biraz daha büyüyünce öğrenecektir yemeyi çok tatlı maşallah tüyü kadar ömrü olsun

CalicoMia

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. 3 kedimiz var 3ünü de her şekilde besliyoruz gerek çiğ gerek ev yapımı yaş mama çeşit çeşit tatlarla besliyoruz. Bebeği elimizle tattırdıktan sonra kendisi biraz yemeye başladı inşallah böyle böyle alışacak🥰

AhsenAise

O nasıl minnoş birşey masaAllah
Alışır zamanla ,bebek sayilir o yavaş yavaş sabırla herşeyi öğrenecek

aslihan_e

Elinizle yedirmeye devam edin, bu şekilde zamanla alışkanlık kazanacak. Şimdilik sadece tadım evresinde. Elinizden geldiği kadar farklı yiyecekler tattırın. Mesela hiç et yemeyen kedi ileride et yemek istemeyebiliyor ama et kedilerin sağlığı için çok faydalı. Bazıları kedi mamadan başka bir şeye alışmasın der ama sonra kedi hayatının bir döneminde mama kaynaklı alerjik sorunlar yaşadığında, bir şekilde mamalardan tiksindiğinde falan, mamadan başka bir şeyi de yemeyi bilmediğinde ne yapacaklarını şaşırıyorlar.