Kedimi Mama Yemeye Nasıl Alıştırırım?

Gizemglcck

Kedim bronşit sebebi ile 5 gün veterinerde yattı. Normalde de çok stresli bi kedi olduğu için evde de olmayınca hiç mama yememiş. Eve döndükten sonra da mama yememe durumu devam etti. Veteriner bi yaş mama verdi ve onu kendim şırınga ile yedirdim. 3 günde 1 büyük konserveyi anca bitirdik. Asla kendi kendine gidip mama yemiyor, istemiyor. Malt vb çok severdi ama onları bile istemiyor. Kendi kendine mama yemeye başlaması için ne yapabilirim? Çünkü sürekli yaş mama da yiyemez. Özel kuru mamaları tüketmesi gerekiyor. Önce kendi kendine beslenmeye geri dönmeli ki bir de tekrar kuru mamaya alıştırayım. Ne yapacağımı bi türlü bulamadım

2 CEVAP

Venusss33

Kuru mamayı sıcak su ile yumuşatın ezin oyle onune koyup verin yer belki benim kedimde yemiyordu asla ya elimizden yada zorla yediriyorduk sürekli yaş mama şstiyordu bu yontemi denedim yedi

Gizemglcck

Teşekkürler, deneyeceğim. Yaş mamaya para yetişmiyor artık çünkü ve kuru mama kadar besleyici de değil.