Kedim Sürekli Isırıyor

banusano

Merhabalar. 2 yaşlarındaki kedim, kendisini sevdirmek için kucağıma geldiğinde bile sevdiğim an elimi ısırıyor, bacağıma dalıyor. Kafasını 2 kere okşasam 3.de niye ısırıyor. Sokakta kötü bi haldeyken buldum belki travması vardır belki oyun sanıyordur bilmiyorum. Kısırlaştırılmış da bir kedi, yaramaz değil sık sık oyun oynatarak enerjisini de attırıyorum. Fakat gerek sesli gerek su püskürterek uyarsam da asla bu huyundan vazgeçmiyor. Buna nasıl bir önlem alabilirim tecrübelerinizi paylaşır mısınız lütfen?

2 CEVAP

ssedef28

merhaba benim kedim de küçükken elle oynattığımız için oyun sanıp ısırır beni. 2 kere okşadınız 3.yü istemiyorsa direkt bırakın benim kedim de belli bir süre sevdirir mırlar bir anda mırlamayı bırakıp elime saldırır ama ben artık o saldırıya geçmeden sevip bırakıyorum ki sürekli tekrar edip alışkanlık haline geldiyse bile bu alışkanlığını unutsun diye. birkaç kere sevip o ısırmadan sevmeyi bırakın ısırmaya başladığında elinizle itmeyin yastıkla ya da yumuşak bir şeyle hayır diyip kedinizi onunla uzaklaştırın. kedimle evde yalnız olduğumda ısırması olmuyor ama annem kardeşim geldiğinde zorla sevmeye çalışıp kucağa alınca ısırmaya başlıyor direkt karakteri değişiyor onlar gidince uzun bir süre yine sevdirmiyor kendini. ben kedime çok şükür 1,5 sene sonunda hayır kelimesini öğrettim bazen işine gelmiyor ama çoğu zaman söz dinliyor artık :D yani ısırma huyunu bırakması eğitmek bence uzun bir zaman gerekiyor ve sizinle beraber evde kim yaşıyorsa artık sizin gibi hassas davranması gerekiyor yoksa hiçbir işe yaramaz

banusano

Çok teşekkür ederim, resmen benim çocuğu özetlemişsiniz. 😂 Uygulayacağım dediklerinizi.