2 Kedi Sahiplenmek

Venusss33

Şuanki kedim venüs 3 yaşına girdi 1 buçuk yıldır bizimle onu sahiplendiğim kadının 2 tane kedisi daha var birisi 4 birisi 3 yaşında onları sahiplenmek istiyorum 3 kedi bakımı çok zor olur mu biraz beni bilgilendirir misiniz

5 CEVAP

Venusss33

aslihan_e

Bence hiç değil. Bir mutluluk üçe katlanıyor. Biri benden sıkılınca diğeri sevilmeye gelir.

MonikaveTori

3 kedim var bakımı tabiki çoğalıyor. Alışma süreçleri sıkıntılı olabiliyor. Kediden kediye değişen bir durum alışma meseleleri. Zaman tanımak gerekiyor. Kediniz başka kedilere çok tepki vermiyorsa sorun çıkarmıyorsa alışması daha kolay olabilir tabi gelecek diğer kedilerin da davranışları önemli. Maddi açıdan biraz daha zorlayabilirler. 3 kısır kedim var ortalama olarak 10 kg mamaların birçoğu 2 ay da bitiyor. 2 buçuk ayı bile görmüyoruz açıkçası. Bunun kumu, maltı, aşısı, vitamini, veteriner masrafı eklenince epey çoğalıyor. İç dış dışında aşılarını yaptırmıyorum artık. Onu da evde kendim yapıyorum o şekilde daha ekonomik oluyor. Bilhassa hasta olduklarında veteriner masrafı zorlayabiliyor. Ama şuanki veterinerimiz para odaklı olmadığı için çok sorun olmuyor. Şükür ki paragöz bir veteriner değil kendileri. Ekstra olarak tek kedi olmasından daha iyi bence. Birbirleriyle kavga etseler bile. Oyunlar da oynuyorlar birbirlerine arkadaş oluyorlar. Evde tek kaldıklarında sıkılma gibi durumlar pek olmuyor. Özetle 3 kedi bakmak da harika bir şey🐾 masrafları bazen yorsa bile sevgileri yetiyor🐾

Venusss33

Tuvalet oneriniz varmı peki mama olarak proplan yiyorlarmış ondan alıcam tuvaleti petshoptan kucuk idareten alıcam yarın bir güne gelicek minnoşlar ne gibi hazırlıklar yapabilirim

Venusss33

Kendileri zaten bundan 1 bucuk yıl once aynı evde arkadaşlarmış sorun olacağını sanmıyorum hiç kedimin stok olarak malt vitamin vs ürünleri var almama gerek yok suanlık ne gibi hazırlık yapabilirim minnoşlara