Kedi Süt Dişlerinin Düşmemesi

sunnyv

Kedimizin ön alt kısımdaki dişlerinde süt dişleri dökülmeden ön kısmından normal dişleri çıktı. Şimdi süt dişleri normal dişlerinin arkasında sıralanıyor ancak dişlerini kaydırır mı, çektirilmesi gerekir mi?

2 CEVAP

aslihan_e

Zamanla düşecek merak etmeyin, normal bir durum. Aslında ona çiğneyebileceği büyük parçalar verirseniz süreci hızlandırırsınız. Büyük et parçası olur, kıkırdağıyla büyük tavuk parçası olur bunun gibi şeyler. Çene ve diş gelişimi bu şekilde sağlıklı gelişir.

Mslna01

Kediler 5 6 aydan sonra süt dişlerini dökmeye başlarlar