Kaç Gram Mama Vermeliyim

ssuudee7

köpeğim 2 aylık pomeranian mamasını ölçmeden günde 2 kez veriyordum yaş mamayla kuruyu karıştırıp ama fazla verdiğimi düşünüyorum neye göre gramını ayarlayıp vermeliyim

6 CEVAP

AhsenAise

Paketin üzerinde belirtiliyor

SevimliCadi

En garantisi hassas tartı alıp tartmak... Bir süre sonra kaç gram mamanın ne kadar olabileceğini göz kararı anlıyorsunuz zaten.

Tartı alamayacak durumdaysanız bir petshoptan sizin için mamayı tek öğünlük/günlük tartmasını rica edebilirsiniz. Mamayı bir kaba koyup kabı işaretlerseniz sonraki öğünlerde gramaj konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Bir diğer çözüm de mamanın en ufak boyunu alıp ölçü kabı olarak kullanacağınız kaptan kaç kaplık mama çıktığını hesaplamak... Mesela 2 kglık mamayı çay bardağıyla ölçersiniz. 40 çay bardağı kadar mama varsa, kullandığınız çay bardağı 50 gr mama alıyor demektir.

ssuudee7

işte o gramı nasıl ayarlayabilirim

Mslna01

Hassas tartı kullanarak ayarlayabilirsiniz

Mslna01

Mama paketinin arkasında yazıyor gramı oradan bulabilirsiniz

MelisRose

Merhaba,

kullanığınız mamanın ölçü kabını petshoptan rica edin, eğer yoksa mama paketi üzerinde yazan gram kadar yukarıda arkadaşlarında söylediği gibi tartmasını rica edin.
bunların hiç birini yapamıyorsanız, bir poşete biraz mama koyun, hangi kap ile ölçüyorsanız yanınıza alın. şu an migros, bim gibi marketlerin hepsinde manav tartısı var. orada tartıp kabınızı işaretleyin.
çok fazla mama karıştırıp yada fazla mama verip şu an için yavrunun bağırsaklarını yorar sadece ve tuvalet eğitimizi olumsuz etkiler.