4 Aylık Dişi Kedi Kısırlaştırma

AhsenAise

Merhaba
Geçen ki sorumda bahsettiğim dişi yavru kedimiz (4) aylık kizana giriyor,Toto sürekli havada ,yerlerde sürünüyor, henüz bağırma safhasına gelmedik ,ama çok küçük ben şimdi bunu nasıl kısırlaştırayim ,hekimler dişi kedi için 6 ay ve üzeri tavsiye ediyor , pediatrik kısırlaştırma denen birşey varmış o nedir ,ne yapabiliriz,lütfen yardımcı olunuz
Yanitlariniz için şimdiden teşekkür ederim

7 CEVAP

Catsusam

Merhaba pediatrik kısırlaştırma daha çok sahipsiz alanlarda popülasyonun önlenmesi için biraz da mecburen yapılan bir operasyon diye biliyorum. 6 aydan küçükler için bence riske almayın. 2 - 3 ay kalmış. Bağırsa bile bir şekilde idare ediliyor inanın. Yazık çok küçük daha. Ben sabredip bu devreyi atlatacağınıza eminim. Zaman zaman boğazı ağrıyan ama yaşı küçük diye ameliyata giremeyen çocuk gibi düşünün.

Tolga_yay26

Maması yüksek proteinse bunun üstüne Yaş mama ödül yada takviye birşey veriyorsanız sürekli zaman aralığını uzatın hem östrus dönemine girdiğinden hemde çok küçük olduğundan riskli

Mslna01

Kediniz en az 6 7 aylık iken kısırlaştırma operasyonu olması gerekiyor şuan için çok erken

Biraz idare edin yazık olur

Ahudr

Benim bir arkadasimin kedisi 2 aylikken farkli bir rahatsizligi oldugu icin operasyon yapilmisti o esnada kisirlastirmada yapildi hicbir sorun yasanmadı.Suan 7 yaşında

AhsenAise

#Ahudr benzer bir kaç durum duydum ,bu nedenle kısırlaştırmayi öne almak istemiştim, teşekkür ederim

AhsenAise

Çok teşekkür ediyorum yanitlariniz için