Kedimin Kilo Alması İçin En İyi Mama Hangisi?

skckrn

Merhabalar, kedim scottish fold 1.5 yaşında ancak ırkına göre biraz zayıf, kilo aldırabilmek için proteini en yüksek olan mamayı bulmak istiyorum, tavsiyeniz var mı acaba?

6 CEVAP

Mehmet163727

Kilo alma sürecinde biz RC kitten kullanmıştık. ama kısır olanı aynı etkiyi yapar mı bilemem. Ama RC kitten sağlıklı kilo aldırıyor

Tolga_yay26

Kediniz kısır değilse yüksek proteinli mamalar iyi olabilir belki fakat mamadan mamaya göre fark var inceleyin öyle alın kedinize uygun olanı ve şuan havalar çok sıcak olduğu için kedilerde kilo iştah kaybı su içmeme gibi davranışlar gözlemlenebiliyor ben buna kışın kedimin hastalanmasından sonra bağışıklığını yüksek tutmak için petlebideki supravet prebiyotik ve probiyotik takviyesi sıvı gıda takviyesini tekrar alıp onunla çözüm buldum mamasına günlük 2 ml ekliyorum hem mama yemesi artttı hemde su içmesi arttı dolapta muhafa ediyorum

AhsenAise

Yüksek protein kedinizin sağlığını tehlikeye atacaktır
Haşlanmış tavuk kilo aldırır mevsim yaz olduğu için haftada üç kez veriniz

skckrn

En azındaj ideal kiloya ulaşana kadar Royal canin kitten sizce mantıklı değil mi?

Poki

Protein değeri yüksek bir ürün seçebilirsiniz ama illa en yükseğini alacağım derseniz eğer ileride böbrek sorunları oluşabilir. proteini yüksek olan ürün en kaliteli ürün olmuyor ne yazık ki. onun yerine mama konusunda daha deneyimli arkadaşlar kaliteli bir mama önerebilirler size. Kilo aldırma konusunda mama dışında balık yağı tavsiye edebilirim tabii alerjisi ya da başka bir sorunu yoksa.

ssedef28

acana wild prairie alabilirsiniz sağlıklı kilo alıp ideal kilosuna ulaşır