Samimi Bir Anket ..

Derdedermanim

Anket

Hayvanları seven insanlarıda sever.
(12 oy)
İnsanları tanıyan hayvanları daha çok sever.
(13 oy)
İnsan gibi insan olsa onuda severiz hayvanları sevdiğimizdende çok .
(12 oy)
İnsanlar bu kadar kötülüğe batmışken nasıl sevilir kesinlikle hayvanmları daha çok severim.
(28 oy)
Toplam (65 oy)

Arkadaşlar anketteki cevapların hangisine daha yakınsınız , inandığınızı işaretlermisiniz?

8 CEVAP

Friolero

İnsanları sevmeyen de hayvan sever. Saygılar.

ursaminor

Hayvan zevk için öldürmez, insan zevk için öldürür.

Hayvan zevk için işkence yapmaz, insan yapar.

Hayvan severmiş gibi yapmaz, insan yapar.

Hayvan seni terk etmez, insan seni de hayvanı da terk eder.

Hayvanın parada pulda malda mülkte gözük yoktur ve bu amaçla seni satmaz, insan kendisi dahil her şeyi ve herkesi satar.

Hayvan ormanları katledip beton dikmez, insan diker. Üstelik yuvası olduğu yere gelen hayvanı da kovar. Gitmezse öldürür.

Hayvan ihtiyacı olduğu kadar, yemek için canlı öldürüp doğanın dengesini bozmaz, insan öldürmek için bile seri üretim yapar.

Bu listeyi sonsuza kadar uzatabilirim.

(Elbette her insan bunları yapar demiyorum. Ama bakınca hayvanların **hiçbiri ** yapmaz)

DEMET92

son zamanlarda insanların hayvanlara verdikleri zarar ve işkencelerden sonra biraz zor bir soru. tabi ki hayvanları kendi canımız gibi sevmeliyiz. nasıl ki insan bir iğneyi bile kendi parmağına batırmaktan çekiniyorsa işte ondan daha fazla hayvanlara karşı davranışına dikkat etmelidir. çünkü onlar savunmasız ve bizim sevgimizi bekliyorlar. ahh yavrularım nasıl işkencelere maruz kalıyorlar. bu duyduklarımız bir de duymadıklarımız görmediklerimiz var. Ey Rabbim yardım et.. Dünya nereye insanlık nereye gidiyor :(

Derdedermanim

Bu anketin sonucu gerçekten beni düşündürdü; hayvanlara olan düşkünlüğümüz acaba insanlara olan güvensizliğimizdenmi kaynaklanıyor?
Birde rehabilite edebilme özellikleri sebebiyle bir çok psikolojik sıkıntılar da,onlar bizim için bir nevi hayat enerjisimi oluyor?

cakil_18

Aynen öyle, hayvanı seven insanı da sever, doğayı da sever bütün canlıları sever. Sırf insanlara karşı nefret dolduğu için, hayatında mutsuz olduğu için, hayvanseverim diye geçinen insan çok. Halbuki gerçek hayvansever herkese karşı önyargısız olur, sürekli nefret dolu söylemler ile konuşmaz, yapılan kötülükleri genele bağlamaz, bütün canlılara iyi davranmaya devam eder. Saygılar :)

Derdedermanim

Kim katılmazki bunlara insanlar koşulsuz sevemiyor hatta hayvanın onu sevdiği kadar saf ve temiz o hayvanı sevmiyor malesef bu gerçek ...

Derdedermanim

Hayvanlar sahibini satmaz insanlar hayvanı bırakın ... neleri satar siz doldurun artık.İnsan oğlu insan diyesim geldi adam gibi insana can feda yok cidden az ;)
Hayır kim manyak sapık bellide değil tımarhane sanki toplum vahşi doğa bile bazen daha güvenli abarttımmı biraz :))

Derdedermanim

Haber seyretmiyorum ben (savaş çıkarsa haber verin)...O derece>!