Kedi Alerjisi..

sokaktan bir can sahiplendik, uzun süre bakmak istiyorum ama bir yerimi tırmaladığında o yerle beraber neredeyse tüm kolumda yuvarlak yuvarlak kabarmalar oluyor. bazen de tüyü burnuma ağzıma çok dokunduğunda hapşuruyorum. yaşayan var mı, alerji hapı kullansam düzelir mi?

3 CEVAP

Sezgek

Alerjiniz şu an çok ciddi durumda değil antihistamik ile rahatlama yaşarsınız ama alerji öyle bir durum ki hiç bir bireyde aynı şeyleri gözlemlemezsiniz alerjene maruz kaldığınız sürece yaşadığınızı tepkiler daha da şiddetlenebilir ya da tamamen vücudunuz alışabilir de mesela benim zamanla azalarak kayboldu sadece tüy dökümü zamanlarında burnun kaşınır ve kızarır onun dışında çok ciddi bir sıkıntı yaşamam inşallah sizin de kaybolur ama belirtileriniz artarsa özellikle solunum sıkıntısı yaşarsanız mutlaka bir doktora başvurun geçmiş olsun

AhsenAise

Gelinimizde vardı,kediye yaklaştığında gözlerinden yaşlar iner ,ciltte kızarıklık oluşur,hapşırma kaşıntı hepsini aynı anda yaşardı
Kedileri çok sevdiği için inatla kedi bakmaya devam etti ,bir yıla yakın bir süre sonra bağışıklık kazandı ve şuan alerjik bir sorun yaşamıyor
Çok ciddi bir reaksiyon oluşmadığı sürece bol bol vakit geçirin

Irmaakk

Önceden benimde kedilere alerjim vardı, kedilerin bulunduğu bir ortama girince ciddi şekilde nefesim daralıyordu ve yüzlerce kez hapşırıyordum, vücudumda kızarıklıklar oluyordu gözlerim kıpkırmızı oluyor ve şişiyordu, aynı şekilde yüzümde de şişlikler oluşuyordu. Yani demek istediğim en ağır alerjik reaksiyonları gösteriyordum ama hayvan sevgisi o kadar ağır bastırıyordu ki dayanamayıp eve bir kedi aldım, ilk ay benim için gerçekten çok zor geçti fakat zamanla yukarıdaki arkadaşlarında dediği gibi bağışıklık kazandım ve şu an ne kadar öpüp koklasamda herhangi bir alerjik reaksiyon göstermiyorum ve evde iki kedi besliyorum. Eğer bu süreci semptomları daha hafif görerek atlatmak isterseniz KBB'ye gidip durumunuzu anlatabilirsiniz, ona göre bir alerji ilacı vereceklerdir mutlaka :)