Kedim Yeni Mamasını Yemiyor

Kedim 11 aylık kısır
Purina one yavru kullanıyorduk yaklaşık olarak 1 ay önce kısırlaştırdım ve kısır mamaya geçmek için yavru mamasının bitmesinş bekledim nutri feline kuru mama aldım kısır bugün geldi

Tabağın alt kısmına az bir şey nutri feline üst kısmına eski mamasından koydum daha fazla olacsk şekilde ama kedim hiçbir şekilde yemiyor 3-4 saat oldu mamanın başına gidiyor kokluyor yemeden geri geliyor
Biraz az beklediğimin farkındayım ama kedim mamayı yer mi acaba ya da bu mamayı yemediği takdirde kaç saat aç kalsın yeni mama mı alıp deneyeyim
Napabilirim

13 CEVAP

AhsenAise

Nutri feline kedilerin tadini pek sevmediği bir mama , özellikle tanelerinin sert olması da kedileri rahatsız ediyor ,purina one da içerik olarak pek yeterli sayılmaz
Bence zorlamayın , protein oranı düşük tadı genel olarak sevilen içeriği bir tık daha iyi bir mama araştırınız

Ahudr

Bir süreligine yine purina one kısır maması deneseniz alışkanligini belki o sekilde kırıp daha sonra farkli bir mamaya gecmeyi denersiniz yine

ventricosa

Bozuk değilse aç kalınca zorla yiyorlar genelde normalde tükettiği miktarı bilirsiniz o miktardan çok daha az miktarda zorunluluktan yiyorsa ya da hiç yemiyorsa sevmemiş olabilir benim kedim de bazı mamaları sevmedi. Deneme boy mama bulursanız deneyebilirsiniz alıp belki başka markalardan seveceği bir marka veya aroma bulunur

Kedim yaş mamayı maltı bile seçen bir kedi
Hala yemedi mamasını 5-6 saat oldu daha ne kadar beklemeliyim
Sabah kadar hiç yemezse
Sadece eski mamasından verip başka mama mı alayım

AhsenAise

Bizimkinin mamasını daha iştahla yemesi için bulduğum yöntemi de deneyebilirsiniz
Vet's Plus Immune Kedi ve Köpekler İçin Bağışıklık Sistemi Destekleyici Çiğnenebilir Tablet i mama kutusuna ( 400gr) ufaliyorum , inanılmaz bir iştahla yiyor ( masaAllah)
Haftada iki kez verilmesi gereken bir takviye olduğu için iki / üç günlük mamasinin kutusuna bu işlemi yapıp deneyiniz

Purina one kısır deneyeyim o zaman yarın çık inatçı bir kedi olduğu için bir türlü kabul ettiremiyorum
O çiğnenebilir tablettende almıştım ama kedim maslesef onu da sevmiyor koklayıp gidiyor 🥺

ventricosa

Hillsi benim kedim de sevmedi nd nin balıklı mamalarını deneyebilirsiniz deneme boyları satılıyor. Ben denemedim ama arkadaşımın mama seçen kedisi proplan somonlu yiyor belki sizin kediniz de sever

honeypie1

Purina One kısırdan devam edin ya da Proplan kısır ikisini seviyorlar. Sık sık mama değiştirmemeye özen gösterin. Kedinin yediği mama iyi mamadır. Yemediği durumlar çok daha sıkıntılı çünkü.
Karıştırdığınız mama %25 i bazen de daha az olmalı. Benim kedim de sizin kediniz gibi. Çok daha az karıştırarak alıştırdım. Ama dediğim gibi aynı mamadan devam edin.

honeypie1

İçerik konusunda ben de çok araştırma yaptım en sonunda bilinen ve gerekli testlerden geçen mamalardan devam etmeye özen gösterdim. Şimdi yaş mama ile destekliyorum 30gr kuru mama yiyor her gün. Dengeli yürütüyorum. Yurtdışında yaşasaydım daha da iyi bir rutin oluştururdum ancak ülke şartlarında sınırlı oluyor maalesef bildiğiniz üzere.

Hills aldım arkadaşımdan az bir şey ama yok hiçbir şekilde hills i de kabul etmedi
Ne alıcam ben bu çocuğa

AhsenAise

Hills de kedilerin pek severek yemedikleri bir mama ,nd nin bazı aromaları kedilere cazip geliyor,mutlaka ithal olsun fikrinde değilseniz pronature deneyebilirsiniz, sadece rotasyon amacli kısa vadede aralıklı kullanmak adına reflex plus serisinin Kuzulu olanını deneyebilirsiniz,

Purina one kitten kullanıyorduk şimdi pet shop a sorucam açıktan 100-200 gr pro plan kısır isticem onu az az ekleyerek denicem eğer onu da yemezse purina one kısır alcam
Purina one içeriği öok iyi değil dedikleri için daha iyi bir şey almak istiyordum hazır kısır mamaya geçicez diye
Yoksa bayadır purina one kitten kullanıyoruz ve tüyleri yumuşak vs içeriğinden dolayı sadece kısıra geçerken daha iyi olsun istemiştim

ventricosa

Proplanın somonlusunu deneyin bence proplan isteyecekseniz tavuklusunu da yemediklerini duydum çevremden çünkü