Acil Sokak Kedisi Samsun

sudesama

sokakta beslediğimiz kedilerimizin annesleri 8-9 ay önce hamileydi doğurdu,4 yavru 7-8 aydır biz bakıyoruz anneleri de hala burada toplam 15 kedimiz var yavrular sağlıklı göründüğü kadarıyla hala ancak sarı olan hep bir sorunluydu gözü önce kitle şişti ve patladı 1 gözü kör ama hiç sorun yaratmıyor çok cana yakın en tatlıları kardeşler arasından sabaha kadar çimenler de koşturur oyun oynar, suları yuvaları tırmalama tahtaları bile var ancak son 1-1.5 haftadır sarı kedime birşey oldu anlamadım apartmanın altında ki insanlara ne kadar kemik vermeyin o anlamaz yer siz vermeyin desem de veriyorlar ve kedim haftalardır yemeklere koşsa gelse bile 1,2 ısırıp bırakıyor yiyemiyor ancak haşlanmış tavuk , yaş mama yiyor yiyecek mi diye denedim salam veya kuru mama da yemiyor? oldukça zayıflamaya başladı su içiyor ancak halsiz ve mutsuz görünüyor parazit olabilir dedi veteriner belediye veterinerine vermek istemiyorum en sevdiğim kedim kendisi ölmesini istemiyorum kemik yediğini düşünüyorum veya dedikleri gibi paraizt hasta olduğunu düşünmüyorum kardeşleriyle hala bir aradalar ve hiç biri iştahdan kesilmedi aksine hala enerjikler :( bugün yaş mamayla onu ayrı besliyicem tekrar yarın veteriner ücretsiz muayene edebileceğini tedaviye devam etmek istersem edebileceğini söyledi ancak tam 900tl röntgen zaten sokakta+evdeki kedilerin gideri bir ayda 3.5000tlyi aşıyor asgari ücretliyiz kira,fatura para kalmıyor bir öneriniz var mı samsun da tanıdığınız birisi birileri var mı ?

1 CEVAP

aslihan_e

Kemikten değildir o yüksek ihtimalle, sokak kedilerinin çoğu zaten kemikle besleniyor ve kemiğin sorun yaratması çok ekstrem bir olay. Parazit olduğunu neden düşünmüyorsunuz? Kedilerde çoğu zaman iştahtan kesilmenin nedeni parazitlerdir. Diş problemi, ağız yarası olabilir. Kemik kemirdiği için ağız yaraları artabilir. Kusma ya da ishal durumunu gözlemyemiyorsunuz değil mi?