Kedimin Bıyıkları Yandı :(

Dün annem biber pişiriyorken kedim merak edip birden ocağa atladı maalesef bıyıkları ve gözünün üzerindeki bıyığa benzeyen şeyler de hasar gördü Allahtan gözüne bir şey olmadı durumu da iyi şükür sizce bu bıyıklar zamanla yenilenir mi şuan 6 aylık kedim

9 CEVAP

xkeopsx

geçmiş olsun

Bakizpr

Yanması kötü olmuş kediler dengelerini bıyıkları sayesinde sağlıyor zamanla yenisi çıkacaktır umarım bundan sonra daha dikkatli olursunuz geçmiş olsun

Tamamen yanmadı ucları yandı sadece denge problemi yok şükür mutlu oynuyor yemek yiyor

Benim kedimde 3-4 aylikken muma biyiklarinin ucunu yaktirmisti.
Geri uzuyor sikinti olmaz. Endiselenmeyin. Bunun ile gecmis olsun.

Tesekkür ederim sağolun

Kubragulll

Benzer bir durum benim kediminde başına gelmişti tekrar uzayıp zaman içerisinde düzeliyor. Tamamı yanmamışsa derisinde sorun yoksa kaş ve bıyık uçlarının yanmasından korkayın.

Minminik

bebekse bu gibi durumları şşşt yaparak öğreteceksiniz, koltuklarınız tırmalıyorsa aynı şekilde bu 1-2 ay deyim yerindeyse dibinden ayrılmayacaksınız kedinin yapması yanlış olan şeylerde müdahale edin.

honeypie1

İstemediğiniz durumlarda yüksek sesle “Hayır” kelimesini söyleyin. Sadece bu durumlarda kullanmaya gayret edin. Öğreniyorlar. Fakat siz yokken yapmayacağının garantisi yok. Bu yüzden mutfağa erişimini engellemenizi öneririm ya da sizin gözetiminizde olsun.