Kedi Mantar Tedavisi

burlo

kedimin burnunun üstünde tüy dökülmesi vardı önemli bir şey değildir dedim ama geçmedi elleyince tepki vermiyor acıdığını sanmıyorum. mantar olmasından şüphelenmeye başladım. yarın veterine götüreceğim. mantar hakkında bilgim yok. eğer mantarsa krem mi verir yoksa iğne mi yapar? tedavisi-iyileşme süreci ne kadar sürer? son olarak iğne-krem ücretleri hakkında bilgi verir misiniz.

10 CEVAP

Masa28

Mantar tedavisi tamamen kedinin bağışıklık sistemiyle ilgili bir süreç.kedim mantar oldu 4 farklı veteriner çeşitli yöntemler denedik.4 mantar aşısı oldu ve 7 tüp krem bitirdi ama bir türlü iyilesmiyordu.son veterinerimi bağışıklık sistemini güçlendirici 3 igne ve doğal bitki özleri (zerdeçal ama madde) ve d vitamini içeren bir sıvı verdi boya gbi kedime uyguladım ve bir ay gbi yüzünde hiç tüy kalmayan kedimi toparladık

yaseminece

Bizim yavru kedimiz de yakalandı malesef.Göz çevresinde dediğiniz gibi büyüyen bir yara,açıklık vardı.Vet mantar dedi aşı yaptı fakat bi fayda etmedi.Daha sonra İmuneks şurup ve Travazol kreme başladık.Baya iyileşti miniğim.Eğer mantarsa muhtemelen veteriner de bunları verecektir.Telaşa kapılmayın zaman ve sabır gerektiriyor bu süreç

Masa28

Malesef mantar çok uzun bir tesavi süreci gerektiriyor şuan kedim kendisini toparlamasına rağmen tüyleri çıkmasına rağmen mor ışınla bakıldığında hala komple mantar görünüyor

aleyn

tedavi süreci veterinerden veterinere değişiyor, kremle de başlayabilir hemen aşı da yapmak isteyebilir. eğer direkt mantar aşısı yapalım derse önce alternatif yollar tavsiye etmesini isteyin benim önerim. mantar aşısı hem pahalı hem kedinin bağışıklıgı güçlendirilmeden yapılmaması gerekiyor hem de tam bir çözüm olmayabiliyor. kedinizin başka yerlerinde tüy dökülmesi yara gibi şeyler olup olmadıgını kontrol edin, tavuklu mama yahut tavuk veriyorsanız yaz ayı içinde vermeyi kesebilirsiniz. bağışıklıgını yükseltmeye çalışın, mantar ve deri hastalıklarının asıl sebebi bağışıklıgın düşmesi..

sarımsak yağı çok iyi sonuç veriyor bir damla kadar yağla masaj yapabilirsiniz. aktarda satılıyor yalnız başka bir yağla seyreltilmemiş olursa çok daha iyi olur sorarak alabilirsiniz.

yaseminece

Kremi 15tl'ye aldım ben.Aşıyı da 80tl ye yaptırmıştık

burlo

teşekkür ederim yorumlar:( geçmiş olsun size de

Masa28

O bağışıklık iğneleri kedimin yüzünde bi haftada yeniden tüy çıkardı

burlo

mantar olduğundan emin değilim küçük iğne ucu kadar 4-5 kabarıklıktı sonradan tüy döktü ve çok küçük bir bölüm serçe tırnağın yarısı kadar diyebilirim. 1haftadır geçmemesi endişelendirdi ne yayılma gösterdi ne de iyileşme. inşallah mantar değildir. yarın göreceğiz:(

cakil_18

Aşının amacı zaten hastalık olmadan önce bağışıklık kazandırılmasıdır, keşke önceden yaptırsaydınız. Tedaviyle geçer inşallah geçmiş olsun.

ozmet

kedilere özel hametan alın ben ce hesaplı
fiytaı hemde