Kedinin Yanağı İçin Be Yapabilirim?

Vitesan

Merhaba kedimiz benim kapımın önünde bahçemde baktığım ve benim sayılabilecek bir kedi geçen bir akrep öldürmüştü yavru olan sonraki sabah (akrepten mi bilmiyorum) yanağı şişti veterinere götürecektim klinik kapalıydı bayağı şişmişti yanağı bu sabah kapının önünden kedi sesi geldi annesi patlatmış tırnağıyla yanağını içi iltihap doluymuş her tarafa yayılmış patlayınca baya bir çıktı şuan yanağı kanlı iltihap akıtıyor benim götürme durumum yok veterinere araba vb şeylerim burada veteriner bilmiyorum daha fazla enfeksiyon kapar mı?

3 CEVAP

Sezgek

Ciddi bir durum vete götürmeniz şart antibiyotik gerekir büyük ihtimal ama en azından varsa eliniz de yaraya düzenli batikon sürün diyeceğim onu da anne yalayabilir en azından 10-15 dk yalamasına izin vermeyin bölgeyi temiz tutmak lazım ama vete gitmesi şart

aslihan_e

Antibiyotikli merhem sürün düzenli olarak, sürdükten sonra birkaç saat anneden ayrı, evde tutsanız iyi olur.

Benim sitede baktığım kedi de böyle olmustu hatta cok daha kotusuydu yara iyilesti kendiliğinden kabuğu bile düştü ama yinede bilemiyorum içten iltihap var mıdır suan dıstan iyilesmis gorunuyor ben hic birsey sürememiştim maalesef yaş mama su vererek yardım edebildim sadece