Acil Doğuracak Galiba

brkin07

ya 2 gün önce sokakta hamile ve perişan bir halde bir kedi gördüm yaklaşmaya çalıştım ama izin vermedi galiba birisi taş falan atmış çünkü çok korkmuştu ve sırtında hafif yaralanma vardı evden kedi mamasını aldım ve su alıp tekrar geldim bırakıp gizlendim(korkmaması için)çok acıkmış bir lokmada bitirdi daha sonra yavaş yavaş yaklaştı bana bende sevdim hafifçe artık korkmadığını fark ettim mianın taşıma kabını koydum ve bir yarım saat falan kokladı içeriye mama koydum hiç düşünmeden girdi sırtındaki yaradan dolayı veterinere götürdüm işte tahmin ettiğim gibi taş falan atmışlar pansuman yaptı çok derin bir yara değilmiş dikiş gerekmiyormuş daha sonra gerekli işlemeleri yaptı ve hamile olduğunu falan söyledi işte her an doğabilir bebekler git eve ona uygun alan hazırla dedi şimdi iki gün geçti 2 dakika öncce falan bağırmaya başladı ne yapmam lazım ciddi şekilde huzursuzum benim yapmam gereken birşey varmı acil lütfenn

19 CEVAP

Derdedermanim

Bu noktada mne yapılabilir 1.nokta yavrular ile arasını açmayın yavruların üstüne bir parça tereyağı sürün yalamasını sağlayın arada yavruyu kaldırın miyavlaması onun annelik içgüdüsünü harekete geçirir aynı odada kalsın yavrularıyla tuvalet kabı maması herşeyi bir yerde kalsın yavruları uzun süre emdirmemesi durumunda siz besliceksiniz kedi süt tozuyla ama ozaman bile yavrular ile irtibatını kesmeyin bir hafta sonra dahi yavruların bakımını ele alabilir.Bu yazdıklarımı tecrübe ettim ama belki size yol haritası olur.

brkin07

şuan benden üzgün olamaz ya :((( kutunun içine koydum ve çıkmasına izin vermedim kutuyu falan tırmalamaya başladı veterinerin önerisi üzerine anne süt tozundan verdim eldivenle içirdim kokum sinmesin diye bebeklerin pamukla dışkısınıda yaptırmaya çalıştım zaten kendisi bir sokak kedisi olduğu için ve zaten çok küçük yaşta yavruları olduğundan dolayı yani çokta yüklenmek istemiyorum sırtında zaten taş yarası var ne yapıcağımı şaşırdım sokak kedisi olduğu için dışarı çıkmak istiyo sanki yavruları yokmuşcasına bebekler zaten ağlıyolar bakmıyo bile o derece veterinere söyledim çok küçük yaşta doğum yaptığı için kabullenememe durumu olabilir falan dedi lütfen aklınıza bu konu hakkında birşey gelirse paylaşın çünlü ne yapıcağımı şaşırdım şuan küçük bir odada bütün eşyalarını koydum ve kutunun içindede bebekler var cam var camı falan tırmalıyo cam üstünü siyah bir örtüyle örttüm çünkü yoksa oradan kıpırdamıyo çok çaresizim yaaaaa

Heiter

Sürekli kapalı kalmasın odada. Yavrular süt emip uyuduğu zamanlarda annenin diğer odalarda gezmesi için serbest bırakın derim. Bir de yavruları elinize almayın. Sizin kokunuzun sinmesi, annenin yavruları yabancılamasına sebep olur. Aslında evde yetişmiş ve sahibine alışmış kedilerde bu sıkıntı olmuyor fakat ürkek hayvanlarda bu yaşanabiliyor.

kedilimadam

Hırlamadan kast ettiğiniz saldırgan bir ses mi yoksa purrrlama mı?