Kedileriminn Alışması İcin Ne Yapabilirim Acil

Venusss33

Venüs kedim 3 yasında 2 tane yetiskin kedi sahiplendim daha yeni geldiler ama asla anlaşamadılar geleli 1 saat falan oluyor tıslayıp duruyor venüs onlarlık bi durum yok ama venüs hoşlanmadı ne yapabilirim

3 CEVAP

Minminik

1 hafta boyunca ayrı odalarda tutmalısınız direk karşılaştırmanız kedinizi strese sokup hasta bile edebilir.
1 hafta boyunca kedilerin eşyalarını birbiri ile değiştirerek koku transferi sağlayın.

Ketonmanya

Merhabalar.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki 1 saat, anlaşamadıklarına kanaat getirmek için aşırı kısa bir süre. :) Ayları, hatta yılı bulabilen alışma süreçleri var. Ben de çok sayıda alışma süreci atlatmış, kiminiyse atlatamamış biri olarak tecrübe ettiğim en önemli şey şu ki, eğer tıslamalar ve saldırmalar iki taraflı değilse, eninde sonunda alışıyorlar. Bir de bir araya getirilen kedilerin tümünün yetişkin olması durumu bir tık zorlaştırıyor genelde. Evinizdeki kedi ilk başta bir anda peydah olan yabancı bir kediyi tehdir olarak görüyor ve tavrını baştan koyuyor. Tıslayan taraf karşı taraftan negatif bir tavır görmediğinde zaman içinde onu tehdit olarak algılamayı bırakıp ateşkes imzalıyor. Fakat evinize yeni gelen kediler de mevcut kedinize tıslar, hatta saldırırsa bu süreç çok uzayabilir, hatta hiç alışmayabilirler de. Siz panik olmadan Youtube'dan videolar izleyerek ya da burada daha önce sorulmuş soruların cevaplarını inceleyerek onları tanıştırma sürecini kitabına uygun şekilde yapın ki şansları artsın.

Bol patili günler dilerim.

Venusss33

Yanıtlarınız için teşekkürler kedi gidiyor maalesef tekrardan eski sahibine...