Kedimin Kafasına Sıvı Yağ Damladı Geçmiyor. Ne Yapmalıyım?

Jellybean

Kardeşim yere yağ dökmüş sufle de ordaymış tam iki kulağının arasında az aşağıda yağ lekesi oldu. Yıkamayı denedim ama kulağına su kaçar diye korkumdan çok tedirgindim tam çıkaramamışım hala yağmı tüyleri. Bir çözümü olan var mı acaba?

12 CEVAP

Heiter

Sirkeli su ile sadece o bölgeyi temizlemeyi denediniz mi? Pamukla veya pamuklu bir havluyla ovalayabilirsiniz o kısmı.

felishuman

Yağ bulaştığı yerden temizlik maddesi olmadan çıkmıyor :( Alkolsüz ıslak mendille silmeyi deneyin, kolayca çıkar bu şekilde bence.

Derdedermanim

Çıkmasada sorun olmaz bir mendille silin yeter.

Jellybean

Mendille sildim fakat hiç etki etmedi. Tamamen banyo yaptırdım bebek şampuanı kullanarak. Hala biraz kalmış gibi ama büyük bi kısmı temizlendi. Ilk defa banyo yaptığından mı bilemiyorum ama şuan aşırı tüy döküyor. Tarağını da kaybettim ne yapıcam bilmiyorum :(

felishuman

Olabilir. Suyu sevmiyorsa stres yaptığından da tüy döküyor olabilir:( Kendiniz için kullandığınız tarakları deneseniz geçici olarak? Yağın büyük kısmı temizlendiyse bundan sonrasını kendisi halledebilir diye düşünüyorum.

GizemAltan

Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Benim kedim sofrada saf zeytinyağı görmeye görsün, direkt yalıyor

Jellybean

Tam kafasının üstünde olmasa yalayarak temizler de çok kötü bir yerde ve temizleyemiyor. Iyice kuruyunca yağlı olduğu ortaya çıktı. Sirkeli suyu deneyeceğim

kendisi yalayarak temizler bence:)