Orijen Guardian 8

yumik

Şu an kısır erkek kedime natures variety tavuklu kullanıyorum, 7 kglik paket bitince rotasyon olsun diye guardian 8 sipariş etmek istiyorum ama kısır kedilere ağır mı gelir sizce? Protein %40 kalsiyum %1.4 fosfor %1.1

6 CEVAP

Poki

Ürünü kullanmadım ama %40 protein kısır bir kedi için fazla bana kalırsa. Kediniz bahçede sürekli koşuyor, atlıyor, zıplıyor ve yaşadığınız yer serin/soğuk bir yer değilse riske girmeyin.

yumik

Derdim böbrekleri ve idrar yolu zarar görmesin

yumik

Yok mu hiç mamayı kullanan:(

yumik

Güncel

ventricosa

Kullanmadım ama acana gibi kendi sitesinde mama seçip kedinizin özelliklerini seçtiğinizde ne kadar yemesi gerektiğini söylüyor ben kitten olanını acanayla karşılaştırmıştım gramaj olarak önerdiği miktar acanaya göre daha fazlaydı protein oranı da daha yüksek olduğu için ağır geleceğini düşündüm ve acanayı tercih ettim ve şu an memnunum oradan bir bakın siz de isterseniz veteriner tavsiye etmişti oradaki gramajla vermemi protein oranı yüksek olduğu için aksi takdirde ağır geliyormuş

tengrist

%40 hayvansal protein bir kedi için asla fazla değil zaten kedilerin ana besin kaynağı hayvansal protein, bu ineğe ot yemek zararlı demek gibi bir şey... millet %40-%50 oranında tahıl proteini yediriyor kedisine ama hayvansal proteine gelince etçil hayvan için böbrek yorar diyorlar ben bunu asla anlamıyorum.
ben guardian 8'i hiç kullanmadım balıklı mama tercihim olduğu için orijen 6 fish 6 balıklı mamasını kullanıyorum biri 12 ve diğer ikisi 5'er yaşlarında 2 dişi 1 erkek kedim var hepsi kısır ve tüm değerleri normal seviyede bugüne kadar hiç veteriner görmediler. sizin asıl dikkat etmeniz gereken kedinizle günde en azından 15-20 dakika vakit geçirmek ve bol su almasını sağlamak.