Kedim(British)Hangi Ek Gıdalar Ve Vitaminler Kullanmam Gerekir?

dilaraelma1

Kedim dün kustu dışkı şeklinde veteriner ise 2 saat mamayı kaldırıldı dedi gene kusarsq gelebilirsiniz dedi. Bugün ise tüy yumağı şeklinde kustu neyi kullanmam gerekir yardımcı olur musunuz kedim kısır değil ve 1.8 yaşında çok tüy döküyor

4 CEVAP

Poki

Tahlil yaptırmadan genelde vitamin ve ek gıdaları tavsiye etmiyorlar, yarardan çok bazen zarar verebileceği için. Tüy kusuyorsa malt verebilirsiniz onun dışında tüy dökülmesi için tüylerini gün aşırı taramak gerek, veterinerinize sorarak balık yağı ve b vitaminleri kullanabilirsiniz ama kaliteli bir mamanın her zaman ek gıda ve vitaminden daha faydalı olduğu söylenşr. Ve bence geç olmadan kısırlaştırın ki yarın öbür sağlığından olmasın kediniz.

AlbayFatmanur

Merhaba çok geçmiş olsun.
Panik yapmayın, bu kedilerin alarm verme biçimi genelde hep tüy oluyor.
Strese girerler, tüy dökerler.
Vitamin eksiktir yine tüy dökerler.
Mama yaramamıştır yine tüy dökerler.
Bana kalırsa (tahlil yaptırın)
Ama bir diğer unsur, hangi mama ile besleniyor?
Balık yağı kullanabilirsiniz.
Bizim çocukların veterineri, bi malt vermişti aynı kusma probleminde.
Onu 3 gün sabah akşam bir parmak uzunluğunda yedirmemizi söylemişti. Kusma falan bitti.
Aşırı tüy dökümü demek maltın kullanım miktarının da artması gerektiği demek.
İyi bir malt alın.
Şu biofeline falan gibi maltlardan uzak durun.
İştah kaybı varsa virbac multivitamin öneririm.
Ama malt haricen alınacak tabi. Virbac malt değil.
Su tüketimine de dikkat edin.
Özelden yazarsanız seve seve tecrübelerimi paylaşırım.

Nisanmia

Benm kedi gimcat maltındayken asla tüy dökmüyormu . Jungle maltına geçince olaganüstü tüy dökümü başladı . Keske gimcat bu kadar pahslı olmasa :(

Vetoskin diye bir ürün var olabildiğince az tüy döker ve alabileceğin en iyi üründür kendileri.