Kedim Balkondan Düştü

Merhaba. 11 aylık kedim balkondan düştü, çok anlıktı. 3.kattan düştü. Gözümün önündeydi zaten bir anda kaybolunca hemen baktım. Çok korkmuştu, bana sarıldı. Burnu kanıyordu. Hemen veterinere götürdüm. Damak yarığı varmış, 2 gün gözlem altında kalsın dediler. İç kanaması varsa filan diye iğne vs yapmışlar. Röntgen ultrason çekmediler, bizimki çok hırçın. Daha kötü olmasın dediler. Hali iyi, oradakilere hırlayıp duruyor her zamanki gibi. Ama çok korkuyorum...
2 gün müşahede altında kalması emin olmak içindir değil mi? Röntgen çekmemeleri olumsuz bir durum yaratır mı? İyi olması için her şeyi yapmak istiyorum ama napıcam bilmiyorum...

5 CEVAP

Cennet29

Balkon ve camlara kedi filesi yaptırmak için neyi bekliyosunuz. Her hayvan sahibinin ilk işi kedinin güvenliğini sağlamaktır. 1 saniyelik ihmal kedinizi canından edebilir

Ne yazık ki farkındayım. Ama balkon kapalıydı ne ara açıldı onun bile farkında değilim. Fakat sorduğum soru bu değildi, bunun ne yazık ki maalesef ki maalesef ben de farkındayım. Nasihat için soru sormadım

naz96

Çok geçmiş olsun. Benim bahçede beslediğim kedime de araba çarpmıştı diyafram fıtığı oluştuğu için 1 hafta kalmıştı veterinerde ve ameliyata 1 hafta sonra aldılar. Bende sizin gibi endişelenip niye almıyorlar ameliyata amacı ne bunların diye kızıyordum tabi hem acımdan hem bilmediğimden sitem ettim ama hızlı nefes alıp verdiği için solunumu düzelmeden ameliyata alınırsa direk ölüyormuş zaten. O yüzden endişe etmeyin. Ancak röntgen çekilmeden öğrenemezler ne olduğunu siz bence kendiniz isteyin.

naz96

Çok geçmiş olsun. Benim bahçede beslediğim kedime de araba çarpmıştı diyafram fıtığı oluştuğu için 1 hafta kalmıştı veterinerde ve ameliyata 1 hafta sonra aldılar. Bende sizin gibi endişelenip niye almıyorlar ameliyata amacı ne bunların diye kızıyordum tabi hem acımdan hem bilmediğimden sitem ettim ama hızlı nefes alıp verdiği için solunumu düzelmeden ameliyata alınırsa direk ölüyormuş zaten. O yüzden endişe etmeyin. Ancak röntgen çekilmeden öğrenemezler ne olduğunu siz bence kendiniz isteyin.

Çok teşekkür ederim yanıtınız için.