Kedinin Tek Gözünde Kızarıklık Ve Yeşil Renkli Sümüksü Akıntı

elfelyaf

Merhabalar,

Öncelikle buraya sormadan evvel veterinere muayene ettirdiğimi belirtmek isterim. Veterinere göstermeden önce 2 gündür temizleme solüsyonu ve çay ile yeşil akıntıyı temizlediğimiz halde maalesef hala tekrarlıyor. kedimiz gözünü açabilse de kısık bakıyor. Veterinerimiz temizleme solüsyonu ile temizleyip, birkaç gün göz damlası kullanmamızı tavsiye etti ancak ben buraya da sorup danışmak istedim. Kedinin tek gözündeki kızarıklık ve yeşil sümüksü akıntının sebebi neler olabilir ve tedavisi için siz neler önerirsiniz? Daha önce kedisi bezer bir durum yaşamış olanlar var mı? Cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Görseli ekliyorum.

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Muhtemelen enfeksiyona bağlı, iltihaplı bir akıntı bu. Verdiği göz damlası antibiyotikli bir damlaysa düzenli kullanımda kısa sürede etkisini gösterir bu gibi durumlarda. Biz daha önce bu şekildeki bir yavru kediye göz damlasına ek olarak Terramycin merhem de kullanmıştık. Hekiminize bunu da danışabilirsiniz belki.

Bol patili günler dilerim.