Acill!😢Hamile Kedi İç Parazit

AlbayFatmanur

Arkadaşlar merhaba, az önce beni aşırı panikleten bir durumla karşılaştım.
Öncelikle iki kedim var.
Biri hamile, hangisinde parazit var bilmiyorum.
Ama az önce dışkıda canlı parazit gördüm.
Hamile kediye iç dış parazit uygulaması yapılabilir mi?
Ne yapmam lazım?

4 CEVAP

Ahudr

Bunu mutlaka veterinere danisin benim onerim belki yaş mamanin icine hergün 3 - 5 tane tuzsuz cig kabak cekirdegi ezip koymaniz olur.Ben hamile oldugunu bilmeden ic dis parazit damlasi yapmistim kedime bebeklerin cogu ölü doğdu bir tanesi yasadi o da hep sorunlu

Ahudr

Bu arada paraziti nereden kapmış olabilirler fikriniz var mı sinek ciğ gida vs ne ile temasları var.Bizde de bu ara bir tenya belasidir gidiyo kurtaramadık bir türlu yakamizi artık kuru mamalardan da süphe etmeye basladim bu konuda

AlbayFatmanur

Teşekkürler cevabınız için. Soruyu sorar sormaz veterinere götürdüm. Diğer kedime iç dış parazit yapıldı fakat hamile kedime yapamayacağını söyledi. Mantıklı olanda buydu..

İnanın neden iç parazit olduğunu bilmiyorum. Ormanın içinde yaşıyorum haliyle sinektir böcektir çok oluyor. Avcı bir kız, öldürüp yiyor.
Evimde sineklikte var ama kapıdan bacadan giriyor bi şekilde.

Kabak çekirdeği mantıklı geldi siz denediniz mi?
Kabak çekirdeği yağı olabilir mi mesela?

Ahudr

Kabak çekirdeği yağıda olabilir tabi holistik veterinerler öneriyor ama heryerden alinmamasini söylüyorlar özellikle aromaterapi uygulaması yapilan veterinerlerden temin edin diyorlar bunu da arastirabilirsiniz.