Pirelenme& Tıraş

Muezzabebek

Arkadaşlar merhaba. 3 yaşında bir kedim var ve hiç dışarı çıkarmıyorum ev temizliğine dikkat ediyorum sürekli tarıyorum banyosuna dikkat ediyorum ama yine de pireleniyor. Bu son sefer çok uzun sürdü maalesef aylardır çözemedik. Ve ben hamileyim bebek bekliyorum son ayımıza girdik. Kedimi tıraş ettmelimiyim onu düşünüyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz ? Son raddeye kadar bekledim bugüne kadar hiç düşünmedim ama artık korkmaya başladım. Bu arada evin içinde oturduğu yerde pire bırakıyordu bütün evi 3-4 defa ilaçladım. Yani tıraş ettirene kadar elimden gelen her şeyi yaptım. İç dış parazitini de aksatmiyoruz. Artı isyan etmeye başladım. Nolur bı akıl verin. Tıraş ettirmeli miyim

7 CEVAP

Muezzabebek

Eşim pire ilacı alıyor. Onu sulandırıp eve sıkıyorum. Tabi sıktığım odaya 5 saat kadar girmemek gerekiyor ama biz bazen 1-2 gün kapatıyoruz. Ardından ben çamaşır sulu temizlik yapıyorum. Sonra çamaşır suyunu arındırıp duruluyorum en son açıyoruz odayı. Böyle bütün evi defalarca yaptık ama kedim de olduğu sürece evde ki bitmedi maalesef.

aslihan_e

Burada kedim traştan sonra hastalandı soruları dolu, lütfen kedinize bu kötülüğü yapmayın. Hiçbir faydası olmayacak.

Poki

Dış parazitini siz mi yapıyorsunuz evde yoksa veterinere götürüyor musunuz?

Vette ilaçlı yıkama yaptırabilirsiniz pirelerinden kuturulur sonrasında parazit damlası ile koruyabilirsiniz
Eğer evinizde de pire yoksa bir sorun olmaz.
Benim kedimde pirelendi şu an Pireli evi nasıl dezenfekte ettiniz

Muezzabebek

Veteriner de aşıları yapılırken parazit ilaçları da yapılıyor. Ama ilaçlı yıkamayı bilmiyordum. En iyisi veterinerine götürüp orada onunla karar vermek olacak sanırım. Çünkü içim tıraş etmek istemiyor ama yapmam gerekiyormuş gibi de geliyor. Neyse işin ehli her zaman daha güvenilirdir

Nurcag

Pireli kediyi tras ettirince pireler malesefki geçmiyor evet azalma oluyor ama tüyler bir iki aya tekrardan büyüyor ve aynısı oluyor hergun pire taragiyla tarayin kedinizi hatta günde iki üç kere tarayın faydasını görürsünüz

Ne yaptınız acaba pireler için? Bitti mi? Aynı şekilde bende hamileyim ve benim xe kedim pireli etrafa sa pireler yayılıyor çözüm buldunuz mu merak ediyorum