Kediler Meyve Yer Mi?

Alisa_xx

Sosyal medya da kedi mamasının yanında meyve de olduğunu görüyorum bu kediler için zararlı mı zararlı değilse hangi meyveleri yiyebilirler

5 CEVAP

aslihan_e

Kendisi yemeyi tercih ediyorsa verebilirsiniz, meyve şekerinin zararı yok ancak yemek istemiyorsa da gerekli değil. Sadece üzüm zehirlidir.

ssedef28

merhaba kedim kiraz ve kiraz saplarıyla oynamayı çok seviyor araştırdığımda kirazın da zararlı olduğunu zehirlenebileceğini görmüştüm

Ahudr

Çokta faydalı oldugunu sanmiyorum oyle olsa mutlaka yerlerdi zaten benim denemisligim var suana kadar hicbir kedinin kavuna muza elmaya saldirdigina sahit olmadim.

aslihan_e

Kirazın kendisi zararlı değil ama çekirdeği yaprağı falan zararlı kedilere. Benim kedimin biri kavuna bayılır, diğeri de karpuz seviyor. Kavun karpuzun kedilere çok faydalı olduğu biliniyor mesela. Yine de her kedinin tercih ettiği şeyler değil, yemiyorsa mamaya falan karıştırmaya gerek yok.

Nisanmia

Benm kedi yaban mersinini çok sever . Erik ve kiraz yemişliği de oldu bir sorun yaşamadık