Kedimjn Ağzı Çok Kötü Kokuyor

Ali667

Merhabalar. 3 aylık bir kedim var ağzı tükürüğü çok kötü kokuyor. Daha önce kediye bakmadığım için normalmi bilmiyoeum
Bu hal normalmi?

2 CEVAP

aslihan_e

Diş değiştirmeye başladıysa olabilir veya paraziti vardır. Öncelikle parazit için son bir ay içinde uygulamaya yapmadıysanız ilaç verin. Ağız içini kontrol edin, anormal görünüm var mı diye bakın. Hafif kızarıklıklar diş değişim dönemi normal olabilir ama kanayan diş etleri, çürük gibi sorunu varsa antibiyotik kullanması gerekebilir. En iyisi veteriner kontrolüdür tabi ki.

naz96

Dişlerinde bi sorun olabilir ya da iltihaplanma gibi. Anormal kokular olduğunda mutlaka kontrol ettirmeniz gerek. Benim sarmanım da yemeyi kesmişti mesela yemeye çalışırken geri çekiliyordu ağzını açıp baktım yeşil bi şey vardı meğer dişi çürümüş ve iltihaplanma olmuş. Tedavi olmuştu mecburen. O yüzden veterinerin bakması gerek. Sizde ağzını açıp dişlerine bi bakın farklı renkte bi dişi var mı ya da diş etlerinde bi sorun var mı belki görebilirsiniz.