Yardima İhtiyaci Olan Kediyi Yakalamak

forbs

Merhaba arkadaslar. Balkonumuza uzun zamandir bir kedi geliyor. Van kedisi, buyuk ihtimalle evden atilmis. Neredeyse eminim cunku hayvan perisan halde. Tuyleri full kitik olmus, kendini temizlemiyor ve insanlardan cok korkuyor. Uzun suredir bizde olmasina ve zarar vermeyecegimizi bilmesine ragmen yaklasamiyor. Biz yaklasinca mirliyor, miyavliyor sevdirmek istiyor ama cok korkuyor. Elimizi kaldirdigimiz an hemen ya patisini kaldiriyor vurmak icin ya da direkt kaciyor. Tek problemi tuylerinde de degil. Agzindan salyasi akiyor yani disleriyle ilgili problem var sanirim. Ve cok halsiz sesi cikmiyor butun gun yatiyor bir suru hastaligi var gibi duruyor. Ve ben bu kediyi yakalayamiyorum. Boxa mama koymayi denedim ama korkusundan giremedi, tutmayi denedim saldirdi. Sakinlestirici maltlardan yedirmeye calistim yemedi. Sadece kuru mama yiyor zaten, yas mama bile yemek istemiyor. Ne yapacagim bilmiyorum yardim etmek istiyorum ama nasil bilmiyorum. Veterinerimize sordum o da cozum uretemedi elimden bir sey gelmiyor resmen. Burada sokak hayvanlariyla deneyimi olan bir suru insan oldugu icin bir de buraya sormak istedim. Boyle bir kedi nasil yakalanir? Her turlu tavsiyeye acigim arkadaslar

6 CEVAP

Ahudr

Sürekli gittiginiz Veterinerden rica edip eldiven temin edebilirseniz yakalamaniz daha kolay olabilir.Boxa mama degilde gimcatin balıklı ödül mamalarindan koymayi deneyin 15 20 tane kadar onun kokusuna dayanamaz mutlaka girecektir umarım sorunsuz yakalayabilirsiniz belki çiplidirde hem sagligina hem sahibine kavusur insallah

Ahudr

Ayrica ödül mamasını boxa koymadan öncede kuru mama vermeyi kesin biraz acıksın acken en korkan hayvan bile yanasiyor insana

forbs

Odul mamasi da hicbir sekilde yemiyor cok denedim. Bazen gunlerce kuru mama da yemiyor sadece yatiyor. Kendi kedilerimin karsi koyamadigi her seyi denedim tadina bile bakmiyor maalesef

honeypie1

İnternette yabancıların kedileri yakalama videoları var onları izleyip fikir alabilirsiniz. ( youtube’a “how to tnr cats” yazın) Hiçbiri işe yaramazsa arkadaşın da dediği gibi veteriner hekimden eldiven alabilirsiniz.

honeypie1

İnternette yabancıların kedileri yakalama videoları var onları izleyip fikir alabilirsiniz. ( youtube’a “how to tnr cats” yazın) Hiçbiri işe yaramazsa arkadaşın da dediği gibi veteriner hekimden eldiven alabilirsiniz.

forbs

Eldiven fikrini veterinerimize danisacagim tesekkurlerr