Ölçü Kabının Nasıl Kullanılacağını Bilmiyorum.

Numduz

Ölçü olarak 48 gr lık mama vermem gerekiyor fakat ben daha önce bu kabı kullanmadım. O yüzden ölçü konusunda sizden bilgi istiyorum. Nasıl ölebilirim. Bu kapta hiç sayı yok. Sadece çizgiler var

1 CEVAP

Poki

Mamalar en rahat hassas terazi ile ölçülür ama şimdi mamanın ağırlığına ve boyutuna da bağlı olarak bir şey diyemeyeceğim. mamayı gösterip ya da tam marka verip ona göre koyarsanız resimleri bilen biri ne kadar kullanılması gerektiğini söyleyebilir belki bardak hesabı olarak. Mesela ben Royal canin gastro kullanıyorum, az önce sizin için tarttım; normal ince belli bir çay bardağı neredeyse tam dolumda 50 gram geliyor. Tam ölçü için dediğim gibi hassas terazi satın alabilirsiniz uygun fiyatlı veya çevrenizde birinde vardır belki onlara danışabilirsiniz ya da buradaki diğer sorulardan gördüğüm kadarıyla yanınıza bir poşette ve ölçek alıp herhangi bir marketin manav reyonundan ölçüp ona göre ayarlayabilirsiniz deniliyordu, darasını almayı unutmayın.