Yavru Kedi Isırma Problemi

Arkadaşlar sokaktan yaklaşık 1.5-2 aylık bir erkek sarman sahiplendim
Annesi yoktu yolun ortasında dolaştığı için mecbur aldım
Şu an bir odada kalıyor ve oradan hiç çıkartmıyoruz çünkü evde 11 aylık kısır bir erkek kedim var sokaktan gelenin herhangi bir hastalığı var mı yok mu emin olmak adına vet 15 gün ayrı tut dedi
Yavruyu hiç yalnız bırakmıyoruz annemlerin odasında bolca oyuncak mama su ile birlikte kalıyor ama çok ısırıyor
Isırarak oynamak istiyor eve ilk girdiği andan itibaren durum böyle elimizi çekiyoruz ısırdığı anda ve şşş diyoruz ama ne fayda bu sefer gidip başka bit yerimizi ısırıyor oyuncak ile ilgisini dağıtıyoruz sonrasında yine gelio ısırıyor
Muhtemelen dişleri kaşınıyor şu an küçük olduğu için acımıyor ama büyüdükçe maalesef aynı şey olmayacak
Bu durum için ne yapabilirim ya da kedim ile tanıştıktan sonra bu durum değişir mi

2 CEVAP

Aklınıza gelebilecek HER ŞEYİ denedik kendi kedimizde. Kanatmadığı yerimiz kalmamıştı, ailedeki her üyede bir iz bırakmıştı yani. Son çare kolonyaya başvurduk ve o sayede çözdük bu durumu. Kolonya şişesini odada bulunduruyorduk, ısırmaya yeltendiği her an şişenin kapağını açıp koklatıyorduk, zaten o an kaçıyordu. Derken bir süre sonra koklatmaya bile gerek kalmadı, şişeyi gördüğü an ısırmayı bıraktı. Şu an 11 aylığız ve ısırma huyu neredeyse kalmadı. Size de kolonyayı öneriyorum, sıkmanıza bile gerek yok kapağını açın kokusunu alsın yeter. Bir süre sonra ısırmayı bırakacaktır :)

Kolonya ve sirke koyayım küçük fıs fıs şişelerine o zaman
Umarım işe yarar