Kedimin Mantarına Ne İyi Gelir?

kedoannesi

Selamlar oğlusum 2 aylık ve sahiplendiğimde de mantarmış. ): Yüzünde ve vücudunun belirli yerlerinde minik minik vardı. Binlerce şey okudum öğrendim hangi birini deneyeceğimi şaşırdım. Şuanlık ekosin yaptım ve vücudundakiler kurumaya başladı ama suratı aynı duruyor. 3 gün sonra ikinci mantar aşısını olacak. Top kekik suyu hazırladım yüzü için de 2 gün oldu kullanalı yüzünde bi iyileşme göremiyorum. İyileşmesi aylar sürer diyenler var. İyileşsin de başka bir şey istemiyorum anında yok olmasını da beklemiyorum geçeceğini bileyim yeter. Çok korkuyorum tecrübesi olan yardım edebilir mi?

8 CEVAP

ventricosa

2 litreye devam edebilirsiniz onu da yapın evde yıkıyorsanız kedinizi ecosinin bir şişede iyice çözündüğünden emin olun çalkakayabilirsiniz (ben ilkinde iyice çözememiştim o yüzden söylüyorum) kendiniz yıkıyorsanız bir maşrapa yardımıyla kafasından aşağı dökün suyu gözüne ya da ağzına gelmesinde herhangi bir sakınca yok benim kedimin gözünün üstündeydi o yüzden iyice yıkamıştık. Bir eldiven alabilirsiniz yıkarken eldivenle mantarlı bölgeyi ovalayın tekrar su dökün bu yöntemle 2 defada geçti mantarı kedimin

ventricosa

Bence büyük su şişelerinden alın iyice çalkalayın bir de suyun çözdürdüğünüz zamanki sıcaklığı çok önemli bir termometreyle ölçün daha yüksek derecelerde etkinliğini kaybediyormuş bekletirken de tableti kesinlikle dışarda bekletmeyin oksijenle teması da etkinliğini azaltıyor

kedoannesi

teşekkür ederim umarım 🙏🏽🙏🏽

ventricosa

Kaç adet ecosin tabletiniz var ne ne kadarlık suya çözdünüz?

kedoannesi

2 litreye 1 tablet yaptım elimde 1 adet daha var onu da yapmayı düşünüyorum

kedoannesi

yaptığım suyun dibinde minik parçacıklar vardı iyi çözememis olabilir miyim ben de

ventricosa

Ecosin kurutmaya başlatıyorsa en fazla 3 haftada yani 3 yıkamada geçer mantarı ama bahsettiğim şekilde yıkarsanız bir de size tavsiye ettiler mi bilmiyorum ama immün sistem güçlendirici takviye tavsiye ederim. Mantar genellikle immün sistemi zayıflamış kedilerde ortaya çıkıyor aşı yaptırmak istemiyorsanız vet expertin vetomune takviyeleri var 1 şişesi 2 ay gidiyor her gün 1 adet içiriyorsunuz kediler de tadını çok seviyorlar benim kızım sesini duyar duymaz koşup geliyordu mesela. Ben 2 haftada tamamen kuruttum bu yöntem sayesinde 3.sünü de yapacaktım veteriner kontrol etti gerek kalmamış dedi. Umarım aynı etkiyi siz de görürsünüz

Iremzcnnn

Benim kedimin de sahiplendiğimde burnunda mantarı vardı ben terbisil sprey sıkarak iyileştirdim