Kedimle Tatil

nisaeroglu

tatil icin birkaç gunlugune ev kiraladık ve kedimi de goturmem gerekiyor. yaklasık 6 saatlik ozel arabayla bir yolculuk yapacagız. arabada kedimin kabını acacagım tabiki ama yemek su tuvalet ihtiyacını napacagımı bilmiyorum. daha once boyle bi durum yasayanlar yardımcı olursa cok sevinirim

3 CEVAP

ssedef28

merhaba yola çıkmadan 2-3 saat önce mamasını önünden alın yoldayken mama vermeyin midesi bulanıp kusabilir. tuvalet kabını arka koltuğa koyun durup mola verdiğinizde tuvaleti gösterin belki yapar tuvaletini ama bizimki 8-9 saat tuttu yapmadı. 5-6 saat sonra kedimin miyavlamaktan ağzı kurumuştu parmak ucumla damla damla ağzına su vermiştim çünkü kendisi stresten içmiyordu. çok miyavlayıp stres oluyorsa arka koltuğa geçip kedinizi kucağınıza alın elinizden kaçmayacak şekilde tutun o zaman sakinleşebilir

Emirrckr

Yolculuk esnasında stresten dolayı mama ve su içmeyi genellikle reddediyorlar.Ancak havalar sıcak olduğundan siz bir mola esnasında su içirmeye çalışın.Şırınga,biberon veya olmadı parmağınızla yalatın eğer kendisi içmezse.
Yolculuk esnasında genelde tuvaletlerini de tutuyorlar o yüzden büyük ihtimalle sorun yaşamazsınız ama yine de dilerseniz arka koltukta bir yerde kum kabı bulunsun,mola da bir içine sokarsınız isterse yapar.

Poki

Kediniz için rahat bir box varsa ondan çıkarmanızı araba içinde pek tavsiye etmem çünkü ne yapacağı belli olmayabilir araba içinde bir anda. kendi evde kullandığı örtüsü varsa içine koyabilirsiniz boxın rahat hissetmesi için, mamasının suyunu içtikten bir kaç saat sonra yola çıksanız daha iyi olur yol boyunca az su dışında bence vermeyin bir şey ve belki huzursuz olursa diye ödül maması taşıyabilirsiniz yanınızda. Kum kabını da arkaya koyarsınız. size tavsiyem göğüs tasması takmanız mola yerlerinde eğer dışarıda olduğu anda kapılar açılırsa kaçmaya çalışabilir, göğüs tasması ile boxına bağlayabilirsiniz. arabada yüksek ses müzik, konuşma olmamasına da dikkat edin. yanınızda fazladan bir örtü alabilirsiniz kendini güvende hissetmesi ve olası bir güneş koruması için boxın üzerine örtersiniz hava alacak bir şekilde. İyi yolculuklar