Kedim İshal Oldu

Ali667

Merheba 3 aylık kedim bu gün iyiydi yanımda uyuyordu birden bire kalktı güçlü miovlamaya başladı 2 -3 kere miovladı sonra kustu ve ishal oldu şimdi halsiz. Sabah iyiydi ve oynuyordu. Genclik hastalığı ola bilirmi yoksa belkide yediği bişry dokunmuş ola bilirmi? Sabah süte ekmek doğrayıp vermiştim

11 CEVAP

Ali667

Tamam teşekkür ederim yardımınız için

Poki

Öncelikle geçmiş olsun. Hasta olmuş olabilir evet ama hemen gençlik hastalığı adını koyup panik yapmayın veterinere götürün isterseniz, belki üşütmüş olabilir, yanlışlıkla bir şey yemiş olabilir, herhangi bir şey olabilir panik yapmadan sakin kalırsanız hem sizin için hem kediniz için daha sağlıklı olur. Ayrıca kedinize süt ve ekmek vermeyin. Süt kediler için yararlı bir besin değil. Sadece Kuru ve yaş mama verilir 3 aylık bir kediye. Dediğim gibi birkaç saat daha gözlemleyip veterinerinize götürmenizi tavsiye ederim.

Ali667

Maalesef yaşadığım yerde veteriner kliniği yok. Ama ilaç dükanı var orda bana miğde üşütmesi ola bileceğini söylendi ve 2 tane iğne verdi. Kedim bir kaç gündür kusucakmış gibi oluyordu bazen yemek yerken ama oynuyordu iyiydi bu gün de bir kaç kez hapşırdı. Birden böğle oldu. Mide üşütmesi nasıl oluyor sizinde kedinizde hiç oldumu?
Dışkısı bildiğiniz su gibi gri kahverengi

Poki

Evet üşütme de olabilir başka bir şey de olabilir, ben tam olarak buradan yardımcı olamam bu konuda, bulunduğunuz yerde veteriner olmaması şanssızlık. veteriner yoksa daha önceden aşılarını da yaptırmadınız mı acaba? İç parazit - dış parazit - karma, bunların çok önemli olduğunu söyleyebilirim, bunlar çok etkili. En kısa sürede Bu dediklerinizi bir yere not alın daha sonra internette bulduğunuz bir veya birkaç tane veterineri arayın, aldığınız notlarla birlikte tek tek kedinizin durumunu anlatın kısaca. belki onlar yardımcı olabilir. Lütfen veterinere aşılarının olup olmadığını da söyleyin. Dediğim gibi bir daha süt vermemeye çalışın. üşütmüş olabilir evet ama verilen iğneleri yapmadan önce bir veterinere danışın ne olur ne olmaz. normalde hapşırıyor muydu bilmiyorum ama eğer hapşırmıyorsa belki üşütmeden dolayı da olabilir evet. Yavru kediler çok sık ve en ufak şeyde hastalanabilen canlılar.

aslihan_e

Parazit ilacı vermiş miydiniz?

naz96

Çok geçmiş olsun. Her şey olabilir. Ateşi yükselmiştir, yediğim bi şey dokunmuştur, midesini üşütmüştür vs. tahlil yapılması daha doğru olur. Yemek yiyor mu peki? Benim sarmanım gençlik hastalığına yakalandığında yemek yemedi, su içmedi doğal olarak tuvaletini de yapmadı üstüne şeffaf şekilde kustu, halsiz, bitkin, full ölü gibi yatıyordu. En son kuytu köşe bi yer arayıp yerinden hiç kalkmadığını görmüştüm giyinme odamın en dibine yatmış kakasını da ( mide boş ama yapacağı azıcık tuvaletini de ) tutamıyordu ve felaket bir koku oluyordu o zaman anladım gençlik hastalığı olduğunu. Tabi öncesinde veterinerin yanlış teşhisi yüzünden süreç uzadı. O yüzden gecikmeden doktora götürün derim.

AlbayFatmanur

Öncelikle geçmiş olsun.
Süt kesinlikle vermemelisiniz.
Probiyotik verin.
Eğer devam ediyorsa özelden mesaj atın tecrübelerimi seve seve paylaşırım.

ebxcw

benim kedilerimde de aynı şey oldu.4-5 aylıklar.kendim ciğerden ve patatesten yaptiğim yaş mama vardı onu çok sevdikleri için bir kaç gün neredeyse sadece ondan yediler ve ishal oldular.Çok da halsizlerdi.Birkaç öğün sadece kuru mama verdim ve düzeldiler

Ali667

12 saat içimde iyleşdi çok şükür ama neden olduğunu bilmiyorum boyle olmadan 1 gün önce biraz domuz eti vermişdim ondan ola bilirmi? O günden beri hiç vermiyorum korktüğüm için

sevila

Sütten dolayı ishal olmuştur süt vermeyin lütfen

Sm_Ft

Çok geçmiş olsun. Kediler genel anlamda midesi ve bağırsakları çok hassas canlılar hele ki yavru kediler daha da hassas. Brn de aynı sorunu 2 hafta kadar evvel yaşadım. Yediği bir şeyden etkilenmişti kedim. İshali için denflor adında bebekler için üretilmiş bir ilaç var eczaneden alıp suyuna ekledim ve gözlemledim. Tabii benim kedim biraz daha büyük olduğundan kolay atlattı. 3 gün içinde toparladı şükür. Umarım sizinki de çabuk toparlar