Kedim Dili Dışarıda Hızlı Nefes Alıyor

merhaba 2 kedim var sürekli evde koşturma halindeler. kedilerimden biri (british) hemen nefes nefese kalıyor yoruluyor diğer kedim (sarman) evin içinde tüm gün tavaf ediyor ama hiç böyle bi durumla karşılaşmadık cinsle mi alakalı yoksa bir sorun mu var anlayamadım bilgisi olan var mı acaba

1 CEVAP

Jean

British kediler genetik olarak kalp hastalığına yatkınlar, kalp büyümesi, yetmezliği gibi sorunlar dilleri dışarıda nefes almalarına neden oluyor. Fazla sıcak havada, çok koşturunca da böyle davranışlar oluyor. Kedinizin genel durumunda sıkıntı olmadığını düşünüyorsanız sıcaktan kaynaklı olabilir. British'in Sarman'a göre çabuk yorulması çok normal aynı yapıya sahip değiller.