Samoyed Köpeğim İçin Kaliteli Bir Şampuan Kullanmak İstiyorum

lux_samoyed

Beyaz tüylü bir köpek olduğu için en kaliteli şampuan hangisi olur ne kullanamam gerekir

3 CEVAP

MelisRose

merhaba,

beyaz ve uzun tüylü bir köpek olduğu için, beaphar, biopetactive gibi markaların şampuanın uygun olanını seçebilirsiniz.

şampuandan daha önemlisi tüy sağlığı için balık yağı gibi desteklere ve taramaya özen gesterebilirsiniz.

lux_samoyed

Aslında bildiğim kadarıyla 2 ayda bir yada 45 günde 1 yıkamam gerekiyormuş samoyedleri tüylerinin sararmaması için doğru mu bilmiyorum da. Şu ana kadar 2 kere yıkadım ve Hipet kullandım. Ama şimdi Biopetactive aldım henüz kullanma şansım olmadı ama sizin tavsiye ettiklerinizden

MelisRose

açıkçası o konuyu tam bilmiyorum. ben havalar sıcak olduğu için şampuansız da olsa arada su tutuyorum köpeğime.

ama beyazlarda sararma söz konusu oluyorsa white coat olan şampuanlar var onları öneririm. zaten sık yıkamak deri dengelerini bozuyor