5 Haftalık Kedim Kuru Mama Yemiyor

CalicoMia

5 haftalık bir kedim var kuru mamayı kırabiliyor ama yemiyor yaş mama ile karıştırdığıkda kırma sesi geliyor ama tek koyduğumda yemiyor nasıl alıştırabilirim?

3 CEVAP

EmirBey1

Zaten çok küçük hemen kuru mama yiyemez biraz yaş mamayla karıştırıp verin zamanla kuru mamayı arttırın sonra yaş mamayı kesin direk kuru mama verin tabi bunu hemen değil birkaç hafta içinde yapın :)

ecrin_duman

Benim kedimde yemiyordu bende yaş mamayla karıştırıp veriyordum kuru mamasını küçük bir kaba koyup bırakın yemek yedireceğiniz zaman o kaptaki kuru mamayla karıştırın en azından o kapta mama olduğunu anlar ve git gide azaltarak verin biz yaş mama yerine normal mama kabında kremle yapmıştık anladığı için mecburen kuru mama yemeye başlamıştı yaş mama yerine krem de deneyebilirsiniz hem normal mama kabında olur hem de mama kabına yaş mamaya göre bulaşmaz ve krem mamaya yapışacağı için daha çok kuru mama yemiş olur:))

CalicoMia

çok şey denedim 7 haftalık oldu hala yemiyor maalesef karıştırıp gene verdim ve yemiyor seçiyor aralardan :(