Köpek Regl Ve Çifleştirme

dksahmat

arkadaşlar 3 yasında dişi terier im var daha önce hiç çifleştirmek ve bu dönemde ilk defa çifleştirdik
şimdi sorum şu
ayın 8 inde regl si başladı ve 18 inde çifleşriedik ve suanda ayın 22 si ve hayliye regl sulu kan ı geliyor damla damla ve hayliye çifleşmek istiyor sorum su bilmediyimden soruyom çifleşmesine ragmen kanaması devam edicek mi yoksa kesilmesi mi olması lazım dı . diyelim ki devam ediyor olması lazım. peki normal bitiş tarihindemi kesilicek yoksa çifleştiyi iin kanaması dogum a kadar devam edicek mi.
biliyom birza uzun oldu ama çok merak ediyorum daha önce çifleştirmediyimizden dolayı kafamda biton böyle soru var

4 CEVAP

felishuman

Östrus bittiğinde (yak. 14. gün) periyodun son aşaması yani diöstrus başlar. Kanlı atığın rengi koyulaşır, vulva normal cüssesine döner ve dişi erkekleri reddeder. Kanama ve şişme tamamen kaybolduğunda kızışma döngüsü tamamlanmış olur. Diöstrus, eğer dişi hamile kalmadıysa 60-90 gün, hamile kaldıysa doğuma kadar sürer. Periyod bittikten veya doğum yaptıktan itibaren bir sonraki kızışma dönemine kadar geçen zaman aralığına anöstrus denir.

Derdedermanim

bende merak ettim ama hamile kalırsa adeti kesilir çünkü o kan yavrunun hammedesi olucak.

dksahmat

bizim kinin adet i ortalama 20 gün sürüyo o zaman ortalama 1 hafta içinde kesilmesi kazık kan dam lalarının

felishuman

Böyle bir yazı buldum umarım işinize yarar.