Yavru Kedim İshal Oldu Ve Ne Yapmalıyım?

Eessrraa34

Yavru iki tane kedi sahiplendim biri dişi diğeri erkek ve 2 hafta olacak. Herşey güzel ilerlerken erkek kedim 2 gündür ishal ve dişi kediminde bugün ishal olduğunu fark ettim. Herşeylerini en ince ayrıntıya kadar inceliyorum ne yapıyorlar nereye gidiyorlar ne yiyorlar vs. Kedilerimi kuru mama ile besliyorum 2 3 günde bi yaş mama takviye ediyorum fakat 3 gün önce kıymalı makarna yerken tabağımdan yemek istedi sadece tadımlık vermiştim acaba bundan kaynaklı olabilir mi ? Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

3 CEVAP

Elifoo

Kiyma ya da baharatli yiyecekler genelde etkiliyor bagirsak duzenini, yas mamaya bir sure ara verin isterseniz bazen o da etkileyebiliyor. Su icmesinde ya da istahinda bir sikinti yoksa biraz daha gozlemleyin halsizlik kusma vb olursa vakit kaybetmeden veterinere goturun. Bir sey olacagini sanmiyorum korkmayin siz de, sizin telasiniz onlari etkilemesin :) cok gecmis olsun simdiden.

Derdedermanim

Kediler ani mama değişikliğine hemen ishal olarak tepki verirler.Kurumama verin yaş mama vermeyin henüz kurumamaya alışsınlar önce.

Derdedermanim

Ayrıca onların ağzını yerim.