Royal Canin Tuzlu Bir Mama Mı?

edakaramel

merhaba disi kedim yaklasik 5 aydir royal canin yiyo. kisirlastirdiktan sonra direk bu mamaya gecis yaptik. hatta yumusak diski sorunuda vardi royal caninle duzeldi(masallah diyim😇) ama cogu yerde royal canin tuzlu ilerde böbreklere zarar verir gibi yorumlar görüyorum. hatta dayanamayip mamanin tadina bile baktigim oldu tuzlu mu diye(lutfen delirdigimi dusunmeyin😅) hafif tuzlu gibi geldi bana. veterinerime soyledigimde royal canin iyi bir mama diyor. bilgisi olan yazabilir mi🤗 bu arada ogrenci oldugum icin zaten zorlukla mama alabiliyorum daha kaliteli bisey alicak gucum yok icim rahat etsin diye size danışmak istedim😊

3 CEVAP

ssedef28

merhaba ben kedimi sahiplendiğimde mamalar hakkında hiçbir fikrim yoktu internete en kaliteli yavru kedi maması yazdığımda royal canin ilk sıradaydı en popüler o olduğu için sanırım birkaç ay onunla besledim sonrasında daha detaylı araştırdığımda daha kaliteli sağlıklı içerikli mamalar olduğunu görmüştüm :D bizimki ishaldi yumuşak dışkı sorunu royal caninle düzelmişti severek yiyordu. kedinize iyi geliyorsa daha kaliteli mamaya geçemiyorsanız devam edin bence. iyi gelip gelmediğini dışkısından tüylerinden anlayabilirsiniz. en kaliteli mamayı kullanıp böbrek sorunu yaşayan kediler de oluyor kediden kediye değişir yani durum

Cennet29

Royal canin en az şikayeti olan mamalardan biri. Her mama her kediye yaramadığı için bu tarz şikayetler görmek normal. Kedilerimizden birine aylardır kullanıyoruz bir sorun gözlemlemedik. Kedinizde kusma ishal şiddetli tüy dökümü vs olmadığı sürece devam edebilirsiniz bence 🌟

edakaramel

çok teşekkürler içimi rahatlattınız🥺💓