Kedim Geceleri Uyutmuyor

Cansuaslan22

Merhaba arkadaşlar, kedim farklı bi eve geldi normalde farklı bir yere gittiğinde köşelerden çıkmaz zor alışırdı ama buraya gelir gelmez çok hareketli olmaya başladı bu duruma sevinmiştim ama geceleri uyutmuyor normalde ben uyuduğumda o da gelir yanımda uyurdu şimdi sabaha kadar geziniyor ne yapmam lazım

3 CEVAP

AlbayFatmanur

Gün içinde bol bol yorucu oyunlar oynatın.
Olta, top.
Strese girmiş olabilir.
Birkaç gün devam eder sonra azalarak geçer diye düşünüyorum.
Normalde de kediler zaten, geceleri aktif olan hayvanlar. Bunu da göz önünde bulundurun.

ssedef28

merhaba benim kedim de yeni eve geldiğinde sabah 5-6 gibi miyavlamaya başlıyor birkaç saat susmuyordu eşim işe gittikten sonra da hala deli gibi miyavlıyor ama ilk 1-2 haftaki gibi değil çok şükür. farklı eve geçmenin stresinden oluyor malesef. gün içerisinde enerjisini attırın yorulsun kediniz akşama kadar da uyumasına engel olun oyun oynayarak vs. gece uyur zaten. 1 ay olacak biz taşınalı alıştığı için kedim son birkaç gündür sabahları miyavlamıyor artık. sizinki gibi gece benimle uyur sabah ben uyanana kadar kalkmazdı yanımdan. uyku düzeni tamamen değişti belki havaların ısınmasından dolayı gece serinliğinde daha aktiftir

ssedef28

ayrıca kısır değilse kızgınlığa girmiş olabilir