İran Kedisi İçin İdeal Mama Hangisi?

DipsyNK

Anket

N&D
(19 oy)
Brit Care
(1 oy)
Toplam (20 oy)

Aylardır tüm forumları geziyorum. Çocukluğumdan beri hayvanlarla, daha çok köpeklerle iç içeyim. Kediler hakkında çok deneyimli değilim ama benim henüz 1.ayını bugün doldurmuş bir yavrum var. Annesi sütten kestiğinde onu kuru mama ile besleyeceğim ve yoğun araştırmalar sonucu;** N&D tahılsız, tavuklu ve narlı yavru** kedi mamasında karar kılmıştım. Gelin görün ki** tüy dökme problemi** yaşayan insa nlar beni ürküttü. bugün 4 farklı petshopa girdim ve hiçbirine güvenemeyip çıktım.
Brit Care üzerinde yoğunlaştığımı söyleyebilirim. Sizce hangisi?
Bu arada benim bebeğin annesi exotic shorthair, babası iran kedisi.

24 CEVAP

kedilimadam

@dollfacepersian bol proteinli tahılsız mamalar böbrek problemi yaratmıyor.Bunun bir şehir efsanesi olduğunu, yeterli su tüketimi ve gerekli takviyelerle (sindirim düzenleyici/idrar yolu bakımı maltları gibi) böbrek problemlerinin önlenebildiğini bildiğinizi düşünüyorum.Kaldı ki özellikle Go yaban mersini katkılı bir mama ve yaban mersini olası böbrek/idrar yolu problemleri için çok faydalı bir besin.Oğlunuz için araştırma yaparken yaban mersinini de göz önünde bulundurmak isterseniz diye özellikle belirttim.

sophiee

Nd ve orijenden numune talep ettim 1 ay önce ancak göbdetemeyeceklerine dair bir geri dönüş bile yapmadılar maalesef.

cakil_18

Ben N&D için Farmina Türkiye sayfasına mesaj attım ve hemen geri dönüş yaptılar 2 gün içinde kargo geldi. Orijen ve Acana için de mesaj attım ancak yurtdışından biri, tester değil de 340 gr lık paketleri bana en yakın distribütörlerden temin edebileceğimi söyledi.

kedilimadam

@sophiee Farminanın sayfasından numune isteyince hızlı geri dönüş yaptıklarını biliyorum, bir arkadaşıma hemen göndermişlerdi.@cakil_18 de oradan istemiş.Bir de orayı deneyin isterseniz eğer denemediyseniz.

Derdedermanim

Kuru mama hsusunda hemfikiriz doğada kurumama diye bir şey yok malumunuz aslında hiç kullanmamalıyız ama sabah çık akşam gel evde biri dahi olsa çoluk çocuk uğraş derken kediler için zahmet edemiyoruz sonra hasta olduklarında birde masraftan yakınıyoruz kocakarı yöntemleriyle tedaviye kalkıyoruz!
Kediler için mama örneği doğada yedikleri gibi olmalıdır kısır kedilerin farklı beslenmesi gibi bir durumda olmaz ozaman zaten verilebilecek şey değişmicektir.Yetiştiriciler yarıştırıcılar en iyi vücut formu için en iyi şekilde beslemek zorunda oldukları için buna dikkat ederler.Tavuk pişmiş haldeyken alerjiye sebebiyet verebilirken çiğ tavuk mühim bazı şartlara riayet edilirse alerjiye sebep olmuyor parazitede..
Çiğ beslenme ağer şartlarına uyulursa gerçekten doğal ve sağlıklı barf raw olarak adlandırılıp köpekler hususundada bu yöntem hakkında araştırma yapılabilir ğeçiş aşaması etin alınıp saklanması ve sunumu hususunda mühim ayrıntılar vardır bu yöntem kimsenin ekmeğine yağ sürmediği için pek tavsiye edilmez ne tuhaf bu hayvanlara çiğ et vermek facia sanki doğada ne yiyorlardı kedi nesli tükenirdi heralde bu şekilde beslenme zararlı olsaydı.Pahalımı tavuk ağırlıklı beslenirse değil.. Çiğ beslenme bir çok sağlık problemlerini ortadan kaldıran tüy deri böbrek bütün diğer organlar için en faydalı olanıdır çünkü doğal olanıdır etçil hayvanlar aslan kaplan bütün kedi köpek ırkları çiğ yer ateş yakıp pişirmez .Bu hususta tarafgir bilimsel olmuyan her öneriye kulağımı tıkıyorum.

DipsyNK

Yorumunuz için çok teşekkür ederim :) Deneyerek göreceğiz sanırım. Tavuk konusunda tereddütlerim var neticede evimize bile aldığımız tavuklar lastik gibiyken mamalara iyi tavuk konduğunu hiç sanmıyorum. Morina balıklısınında yavru kedi için olanı yok. Ama yinede içime N&D siniyor.

kedilimadam

@DipsyNK sanırım n&d için farmina'nın sitesindeki iletişim kısmından talep edilebiliyor.Go içinse hiçbir fikrim yok hatta go'ya geçeceğim zaman sormuştum burada ama öneri sunan olmamıştı.Umarım bilgisi olanlar paylaşacaktır.

neclagenc

nd hiç kullanmadım bilmiyorum

neclagenc

nd hiç kullanmadım bilmiyorum