Kedi Karinca

Zorbey06

Merhaba evimizde karincalar bi iki tanesini kizim (kedim tekir) yatarkn ustine cikmosto hemen uzaklastrdm zarar verme olasilogi var mi tuylerinn arasina girse falan kulagina falan tertemiz bi hayvan kotktum

9 CEVAP

Elifoo

Duzenli temizlediginizde karincalar gelmekten vazgeciyorlar. Onlara da yazik oldurmeyin.. mama kabinin etrafina mama dokulmedigi ve sirkeli suyla duzenli temizlediginizde problem ortadan kalkacaktir

aleynacamgoz

Kulağına vs girmediği sürece bence sorun olmaz maalesef benim odamda da çok oluyor kedişimin maması yüzünden fazla doluşuyorlar ama benim ki biraz patileriyle eziyor onları pek sevemedi :)

Zorbey06

Asla oldurmem onlarda canli

ursaminor

@Gardrop; bu çok agresif bir yaklaşım, yakıştıramadım doğrusu. Yani insanın istediği hayvanları sevmesi, istemediklerini sevmemesi, bazısını beslemesi, bazısını da yemesi bana çok acayip geliyor açıkçası. Tek amaçları yaşamak için mücadele etmek olan canlıları öldürmeyin lütfen Zorbey06. Mamanın yerini değiştirin bir süre yükseğe koyun. Onlar bulamadıkça vazgeçip gidiyorlar. Çok zorda kalırsanız çıktıkları noktayı bulun ve bir kesme şeker ile yönlerini değiştirip dışarı yönlendirin. Biz böyle yapmıştık. Sokak kapısından geliyorlardı. Her gün şekeri biraz daha kapıya ve sonra kapının dışına gittikçe daha uzak bir noktaya koyarak çözüm bulduk.

Semra-a

Ben etrafında çıkıntı olan bir mama kabı almıştım oraya su koyuyordum kabın etrafını dolanmış oluyordu su. kabın içine mamayı koydugumda karıncalar mamaya gelmiyordu.

Gardrop

Kedinizi ve kedi eşyalarınızı çıkarıp karınca ilacı dökün zararı olmaz ( kediyi odaya koymadıgınız müdetce)

Gardrop

Kedinizi ve kedi eşyalarınızı çıkarıp karınca ilacı dökün zararı olmaz ( kediyi odaya koymadıgınız müdetce)

Elifmuzeyyen

Karincalari öldürmeden de uzaklastirabilirsiniz. Benim de yurttaki odamda vardi ve kimyasal ilac yapip öldürmek istedigim icin bir arastirma yapmıştım ve limon kokusuna gelmediklerini okumustum denemistim ve artik gelmemeye başlamışlardı. Kirinti döküldüğü için geliyorlar zaten. Lütfen bebek pudrasini asla kullanmayın bu onlari öldürür. Bir can icin endiselenirken digerini oldurmeden de uzaklastirmak mümkün google da arama yaptığınız an cikiyor zaten alternatif olarak salatalik kabuğu da öldürmeden uzaklastiriyormus.

Elifmuzeyyen

Düzeltme; istediğim değil istemediğim* olacak