Kedimi Veterinere Goturmeli Miyim

nisaeroglu

çarşamba gunu kedimle birlikte sehirdısına cıkmamız gerekiyor. uzun zamandır herhangi bir aşı yaptırmadım çünkü veterinerden abartı bir sekilde korkuyor. asla sakinlesmiyor ve cok stres oluyor. korkudan tuvaletini bile yapıyor. eve gelince de bi süre bu stresli hali devam ediyor. o yüzden son zamanlarda gerekmedikce veterinere gitmedik. ama simdi sehir degisikligi yapacagımız icin sanki yaptırmam gereken bir aşı vs vardır diye dusunuyorum. bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim

2 CEVAP

Kubragulll

Öncelikle karnesi çipi var mı? Aşılarının tam olması lazım. Yıllık aşıları tam mı şuan? Yıllık aşıları tamsa iç dış parazit aşısı mutlaka olmalı. İç dış parazit aşısını 3 ayda bir her zaman yapmalı veya yaptırmalıyız. İç dış parazit aşısı için bazen veterinere götürmeden karnesiyle gidip veterinerden ense damlası ve parazit habı alıp evde iç dış parazitini ben yaptırıyorum. Siz de öyle yapabilirsiniz

Coconutbey

Normalde veterinerler size mesaj atıyor böyle durumda bizim bu şekilde hatta uygulama var orda bütün aşıları iç dış parazitleri tarihine kadar yazıyor. Eğer hep aynı veterinere gidiyorsanız arayıp sorun yakında gelmemiz gerekiyor mı falan diye onlar sistemden bakar diye düşünüyorum