Kedimi İlk Kez Böyle Görüyorum Acil Yardım Eder Misiniz

Cansuaslan22

Kedim eve gelen arkadaşıma miyavlayıp üstüne yürüyor tüylerini kabartıyor biritish cinsi ve ilk kez böyle daha öncede yeni gördüğü çok insan oldu ama hiç böyle yapmazdı genelde kaçardı onlardan sevdirmezdi ama bu arkadaşımın direkt üstüne yürüdü ve ona bakıp miyavlıyor sebebi nedir sizce

6 CEVAP

Arkadaşınızı tehtid olarak görmüştür. Mesela benim kedim de normalde 2 ay aynı evde yaşadığı yani annesinin sahibi olan kadının kucağına her geldiği zaman gittiğinde değişik sesler çıkartır(tıklama vs) Ama sadece 1 kez gelen başka birine hiç ses çıkarmadı hem de göbeğini falan sevdiyordu bunu bana bile yapmaz hatta kucağına alsın diye yaklaştı. İnsandan insana değişiyor ben öyle anladım ilk bahsettiğim kişi kedileri çok sert seven birisi 2. si ise sakın ve yumuşak yani aradaki fark buradan belli

ventricosa

Benim kedim de insan seçiyor evimize gelen bazı misafirleri seviyor gidip kokluyor yalıyor ama bazılarını ne kendine ne de benim yanıma yaklaştırmıyor tıslıyor zarar gelecek sanmış olabilir bir şekilde, ilginçtir ki kime tısladıysa o insanın kötü bir özelliğini öğrendim hep
Kediler avcı oldukları için gelişmiş özellikleri var o kişiyi inceleyin biraz sebebini araştırın veterinerden korkuyorsa veterinere bile benzetmiş olabilir

Fatihhh60

Arkadaşınızın köpeği varmı varsa onun kokusu üzerine sinmiş olabilir kediler köpek kokusunu alıdığında öyle yapıyolar

Cansuaslan22

Ve arkadaşım ilk içeri girdiğinde onu sevdi okşadı ve öptü sonra başka yere oturmaya geçtiğinde ona bakıp miyavlamaya başladı tüylerini kabarttı arkadaşımda korkup kaçınca kedim de kovaladı onu

tıslama*

aslihan_e

Kediniz kısır mı?